-%35

Pratik İngilizce Konuşma Kılavuzu

1. Hamur
Kapak: Karton
7,76 ₺ 11,94 ₺
Stokta Yok

495 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


  • Kapak Türü: Karton
  • Türü: Siyah - Beyaz
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 400
  • Basım Tarihi: Eylül 2008
  • Kaçıncı Baskı: 25.Baskı

Kitap 15 temel bölümden oluşmuştur. Gerek yurt dışına giden birisinin, gerekse ülkemize gelen bir yabancının günlük yaşamları için gerekli olan karşılıklı konuşma ve bunların çeşitlendirilmesi bu 15 temel bölümde örneklerle verilmiştir.


1) Konular, çeşitli yer ve durum ve mesleklere göre düzenlenmiştir. Önce Türkçe cümle, altında İngilizce cümle ve onun hemen altında da çok basit ve anlaşılır bir okunuş biçimi kullanılan, İngilizce cümlenin okunuşu yer almaktadır.

2) Konularda bulunulan duruma göre kurulacak iletişim göz önüne alınarak konuşmalar belli bir sırayla dizilmiştir.
Örnek konuşmaları sorulabilecek sorular ve bu sorulara verilebilecek yanıtlar oluşturmaktadır. Bu bölümde olası karşılıklı konuşmalar örneklenmiştir.

Örnek ifadeler örnek konuşmalarda geçen cümle ya da ifadeleri çeşitlendirmek, koşullara göre kullanmak için verilmiştir. Karşılıklı konuşmalar aynı konuda ama farklı biçimlerde gelişirse; örnek ifadeler bölümündeki tek tek verilen cümle ya da ifadelerden yararlanılmalıdır. Her bölüm okuyucunun mesleğiyle ilgili konuları içerdiğinden geniş bir okuyucu kitlesinin İngilizce iletişim gereksinimlerini karşılaması umuduyla.

Temel konular, Kendiniz hakkında ,Aileniz hakkında, Arkadaşlık kurma, Ziyaretler, Sınır, Barınma, konaklama Yolculuk, Yiyecek, içecek, Genel hizmetler, Alışveriş.

Puanınız