75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Toprak

Toprak

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 560
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051418537
Stok Durumu: Stokta Var
35,00₺ %35 İndirim 22,75₺

Toprak

Çorum’da Hitit dönemine ait büyük bir tarihi eser hırsızlığını araştıran gazeteci Defne Kaman ortadan kaybolur. Gazeteci kadının en son görüldüğü antik Hitit kalıntısı Yazılıkaya’da ortaya çıkan geyiğin nöbet tutması, bir efsane gibi Çorum’da kulaktan kulağa yayılmaya başlar.  Olayın büyümesi üzerine, Defne Kaman’ı canlı bulmak için şehrin valisi, emniyet müdürü ve Türkiye’nin ilk eko-hacktivisti olduğunu iddia eden Karaca canla başla çalışmaya başlar. Bu sırada sosyal medyada #DEFNEKAMANNEREDE etiketiyle birleşen gençler  eylem yapmak için Çorum’a yola çıkarlar.
TOPRAK, okuru bir yandan kayıp bir gazetecinin izinde Anadolu’da, sürükleyici bir maceraya davet ederken, kadim Kamanlık (Şaman) geleneğimizin TOPRAK ETİĞİ VE HAKKINA saygı gösterdiğini hatırlamamız için psiko-mitolojik bellek arayışını da sürdürüyor.
Türk mitolojisinde temsil edildiği ‘alt dünya’ söylenceleri ve gezegenimizin ana rahmi; tohumdan-insana bütün canların yuvası olan TOPRAK, bu romanda okura ekolojik  bir alt metin okuması da sunuyor. 

“Buket Uzuner, Türk Şamanizmi’ni evrensel değerlerle bugüne aktarmakta büyük başarı kazanıyor.[Tabiat Dörtlemesi] Buket Uzuner yaratıcılığının en güzel simgelerinden…”  
-Talat S. Halman

 

 

Basim Tarihi: 04.05.2015
Son Basim Tarihi: 08.05.2015
Kaçıncı Baskı: 3.Baskı
Yayın Yönetmeni: Cem İleri
Yayına Hazırlayan: Cem Alpan
Grafiker: Utku Lomlu
Sayfa Tasarımı: Hülya Fırat
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.