75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Mahmud İle Meryem

Mahmud İle Meryem

Çevirmen: İldeniz Kurtulan
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 212
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789753167437
Stok Durumu: Stokta Yok
6,02₺ %35 İndirim 3,91₺

Mahmud İle Meryem

Bu bir masal, ama hepimizin yaşayabileceği bir masal. Nasıl Kerem ile Aslı, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin'in ölümsüz aşkları aslında sizin, bizim, hepimizin aşkıyla aynı kaynaktan fışkırıyorsa, bu masal da bize aynı ufku gösteriyor: Aşka sarılarak insan olmanın değerine.

Ziyad Han, bir zalim hükümdar. Karısı Gemerbanu, tahtı tacı boş verip, oğlunun derdine düşmüş bir hükümdar karısı. Mahmud ise, baş keserek, ocak söndürerek gücüne güç, servetine servet katan babasının yerinde gözü olmayan, bir nazenin oğlan. Önce kadınsı davranışları yüzünden annesiyle babasını endişeye düşüren ve alay konusu olan, sonraysa bir papazın kızına âşık olarak, aşkın peşinde insanlık değerleriyle yüz yüze gelen bir hükümdar oğlu.

Meryem, papaz babasının kendi halinde bir kızı olarak, bütün gününü ak keçisiyle geçiren biriyken, bir gün Mahmud'u görür ve görür görmez de hayatın en doğal akışıyla onun hayatının erkeği olduğunu bilir. Göz göze gelip el ele tutuştuklarında daha aralarında tek bir kelime bile konuşmamışlardır.

Mesafaler yazarı Elçin, on altıncı yüzyılda geçen bu halk masalıyla, aslında bize sevgiyi ve hoşgörüyü öğreten bir çağdaş mesel sunuyor. Aşkların ve insanların önündeki yapay engellere, onları savaşa sürükleyen maddi emellere kafa tutuyor.

Basim Tarihi: 01.02.2001
Son Basim Tarihi: 01.02.2001
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: Azerice
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.