75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Barışa Son Veren Savaş

Barışa Son Veren Savaş

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 960
Ebat: 13,5 x 21
Barkod: 9786051069296
Stok Durumu: Stokta Yok
50,00₺ %35 İndirim 32,50₺

Barışa Son Veren Savaş

BÜYÜK SAVAŞ İÇİN KİMİ SUÇLAMALIYIZ?

Olağanüstü ilerleyişlerle dolu bir yüzyılın ardından Avrupa nasıl olduysa katastrofik bir çatışma dönemine girdi: milyonlarca insan öldü, ekonomiler çöktü, imparatorluklar ve toplumlar parçalandı, dünya egemenliği sona erdi.
Avrupalılar neden barışa sırtlarını döndüler? Margaret MacMillan Arşidük Franz Ferdinand’ın katledilmesinden yıllar öncesinden başlayan devasa politik ve teknolojik dönüşümlerle başlıyor. Sınırlar boyunca gidip gelen fikirlerin ve duyguların, savaş ve barışı dengede tutan ulusal kararların ayrıntılı bir dökümünü çıkarıyor.
Terazinin hangi kefesinin ağır basacağına karar verenlerin insani zayıflıkları içinde bocalayarak nasıl aşklarından ve nefretlerinden güç aldıklarını ya da tam tersine zayıfladıklarını gösteriyor.
Barışa Son Veren Savaş barış dolu bir kıtanın nasıl kaçınılmaz bir biçimde kaosa sürüklendiğinin yetkin bir dökümü. Günümüzde de savaşların nasıl kolayca çıkabileceği ortadayken barışı sürdürebilmek temel görev olmalı diyen MacMillan yine de her zaman bir şansımız olduğunu da bizlere hatırlatıyor.
“Yetkin, kapsamlı, canlı ve bilgece.” -Christopher Clark, London Review of Books “MacMillan’ın bu başyapıtı Avrupa’nın son yıllarının en kapsamlı dökümü.” -Amanda Foreman

Basim Tarihi: 01.10.2014
Son Basim Tarihi: 01.10.2014
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: The War That Ended Peace
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Editör: Melike Odabaş
Grafiker: Begüm Çiçekçi
Sayfa Tasarımı: Kamuran Ok
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.