-%35

Duman ve Demir

1. Hamur
Kapak: Karton
146,25 ₺ 225,00 ₺

495 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 448
  • Basım Tarihi: Aralık 2020
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Aralık 2020

Ölümcül sonuçlar yaratacak oyunun ilk hamlesi yapıldı. Jess Brightwell tüm sevdiklerinin hayatı pahasına kendini doğruca tehlikenin kucağına attı. Büyük Kütüphane’nin Yüce Arşivcisi ile arasındaki kedi fare oyununda şimdilik tek silahı zekâsı ve yeteneği. Khalila, Glain, Thomas, Dario, Wolfe ve Santi de hayatta kalmak için sayısız sınav vermek zorunda. Güven ve ihanet artık hepsinin sıkıca kavraması gereken iki ucu keskin bıçak.  Dünya alev alev yanarken ve kâğıda basılı kelimeler isyanın fitilini ateşlerken binlerce yıllık geleneği ve bilginin temelini korumak kaçakçılara, hırsızlara ve Âlim’lere düşüyor. Tabii düşmanlarına karşı hayatta kalacak kadar uzun yaşayabilirlerse…

Karanlığı aydınlatmaya, yalnızlığı öldürmeye, düşmanı alt etmeye tek bir kitap yeter

Rachel Caine’in nefes kesen “Büyük Kütüphane” serisinin dördüncü romanı Duman ve Demir, Artemis Yayınları tarafından yayınlandı. Büyük İskenderiye Kütüphanesi’nin yok olmadan günümüze dek geldiği, kitaplara sahip olmanın yasaklandığı, bilginin sansürlenerek dağıtıldığı, ürkütücü bir siyasetin egemen olduğu alternatif bir dünyada geçen seri, okurunun beklentisini aşmaya devam ediyor. Jess Brightwell’in planı suya düştü. İkiz kardeşinin kılığında İskenderiye’ye dönen Jess, hapishaneden kurtulamadı. Akıl hocası Âlim Wolfe ve hayatının aşkı Obskürist Morgan da onun yüzünden en büyük düşmanlarının elinde esirler. Jess’in onlara ihanet ettiğini düşünen diğer arkadaşları da en az onlar kadar zorlu sınavlar vermek zorunda. Kurtulmaları imkânsız gibi görünse de Jess’in yeni bir planı var. Başarısız olurlarsa tüm sevdiklerinin hayatına mal olacak ve Büyük Şenlik Ateşi’nde en ön sıradan yerlerini garanti edecek bir plan. 
Rachel Caine, kitabın nefes kesen sonuna varana dek her sayfada hız kesmeyen bir entrika, gizem, merak, şok, rahatlama ve hayret dolu bir okuma macerası vaat ediyor.

Puanınız