75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Türkiye'nin Gerçek Liderlik haritası

Türkiye'nin Gerçek Liderlik haritası

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 454
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752975453
Stok Durumu: Stokta Yok
13,89₺ %35 İndirim 9,03₺

Türkiye'nin Gerçek Liderlik haritası

Yurtdışına, özellikle de ABD'ye baktığımız zaman, liderlik üzerine yazılmış, lider özelliklerini hem tarihsel hem de modern boyutuyla İnceleyen, akademik ya da popülist on binlerce esere rastlıyoruz. Ülkemizde ise bu sayı ne yazık ki birkaç yüz bile değil ve bu eserlerin pek çoğu tercüme olduğu için, Türk insanının niteliklerini dikkate almayan, doğrudan doğruya ülkemizin yetiştirdiği/yetiştireceği liderlere yönelik olmayan eserler.

Elinizde tuttuğunuz bu kitap ise, teorik bölümlerinde evrensel kaynaklardan yararlanmakla birlikte Türkiyeli bir çalışma; yıllar boyunca yapılan gözlemlere, 1500 görüşmeye ve kitap İçin gerçekleştirilen toplam 200 anketten ve 20 görüşmeden elde edilen verilere dayanıyor ve Türkiye'yi yansıtıyor.

Bu kitabın hedefi, son 30 yıldır gelişmekte olan 'sistematik uluslararası yönetim' anlayışlarını, bizim kendi tarihimizdeki yüzlerce yıllık liderlik içgüdüsüyle harmanlamak isteyen yöneticilere bir pencere açmaktır.

Türkiye'nin Gerçek Liderlik Haritası, liderlik üzerine Türkiye'de yazılmış ilk kitap olma özelliğinin yanında, içerdiği somut bilgiler sayesinde lider-yöneticİ ayrımının anlaşılabilmesi bağlamında da okurlara ışık tutmaktadır.

Basim Tarihi: 16.09.2004
Son Basim Tarihi: 16.09.2004
Kaçıncı Baskı: 1.baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.