75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Soul Kitchen

Soul Kitchen

Bir Fatih Akın Projesi

Çevirmen: Regaip Minareci
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 232
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752899049
Stok Durumu: Stokta Var
19,00₺ %35 İndirim 12,35₺

Soul Kitchen

Her şey, üç iyi arkadaşın Fatih Akın, Jasmin Ramadan ve Adam Bousdoukos'un, Hamburg'da sürekli gittikleri Sotiris adlı restoranda başladı. Fatih Akın, midelerine olduğu kadar ruhlarına da iyi gelen bu mekândan ilham alarak, arkadaşlarının başrolde olduğu bir hikâye yazmaya koyuldu; sonraları bir projeye dönüşecek bu hikâyenin adı: Soul Kitchen'dı.

Jasmin Ramadan projenin "roman" kısmında bizi hikâyenin başlangıcına götürüyor. Zinos'un çocukluğundan başlayarak, ailesi, arkadaşları, bir Yunan adasında yaşayan teyzesi ve âşık olduğu kadınlarla tanışıyor; onun bir yetişkin olurken aldığı ya da almadığı derslere tanık oluyoruz. Zinos, ailesi Yunanistan'a dönüp onu tek başına bıraktıklarında hayatla yüzleşmek zorunda kalıyor. Çok geçmeden okulu terk edip aşçı olma kararı alan kahramanımız, bir "pizza sarayı"nda işe başlıyor. Fakat bilmediği şey, hayatta da tıpkı yemek yaparken olduğu gibi, bazı şeylerin sadece hata yaparak öğrenilebileceği...

Jasmin Ramadan ilk kitabı Soul Kitchen'da, her bölümün sonunda verdiği, eğlenceli yemek tarifleri ve yaşanan aşklara, hayal kırıklıklarına "soundtrack" olan zamanın şarkılarıyla, bizi Zinos'un rehberliğinde, Hamburg'dan Yunan Adaları'na, oradan da Karayipler'e uzanan çokkültürlü, çok lezzetli bir yolculuğa çıkarıyor.

Basim Tarihi: 12.07.2011
Son Basim Tarihi: 12.07.2011
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Soul Kitchen
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.