75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Sırdaş Trompet

Sırdaş Trompet

Çevirmen: Emre Erbatur
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 216
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051854922
Stok Durumu: Stokta Var
30,00₺ %35 İndirim 19,50₺

Sırdaş Trompet

“Sırdaş Trompet’i okumak, bizi gündelik yaşamımızın sefil gerçekliğinden kurtarıyor.”
LuIs Buñuel
 
 
İngiliz asıllı Meksikalı sürrealist sanatçı Leonora Carrington’ın başyapıtı Sırdaş Trompet belki yalnızca Alice Harikalar Diyarında ile kıyaslanabilecek sıradışı bir metin. Olağanüstü bir hayal gücü ve çekicilikle bezeli Sırdaş Trompet, 92 yaşındaki Marian Leatherby’nin kendisini içinde bulduğu macerayı anlatıyor.
Ailesi tarafından huzurevine gönderilmesi planlanan Marian’ın kulakları artık pek işitmemektedir. Bunun üzerine en yakın arkadaşı Carmella tarafından kendisine bir işitme trompeti hediye edilir. Ne var ki bu cihaz, yalnızca sesleri işitmesini sağlamaz, ona aynı zamanda görünür olmayan dünyadan da bilgiler getirecektir. Böylece Marian, gönderildiği huzurevinin, hiç de öyle sıradan bir yer olmadığını anlayacak ve kendini gizemlerle dolu bir maceranın içinde bulacaktır.
Sırdaş Trompet, gizemini sürekli koruyan derinlikli kurgusu ve zeki mizahının yanı sıra, farklı kültürlerin folklor özelliklerini ustalıkla birleştirmesiyle, modern fantastik edebiyatın da öncüsü.


“O kadar ilham verici bir kitap ki... Özgürlüğünü, mizahını ve kendi yasalarını icat edişini çok seviyorum. Onun nesini mi almak istiyorum? Tabii ki peruğunu.” 
Björk

Basim Tarihi: 24.08.2020
Son Basim Tarihi: 24.08.2020
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.