75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Mahşerin İnsanları

Mahşerin İnsanları

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 250
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051416915
Stok Durumu: Stokta Var
20,00₺ %35 İndirim 13,00₺

Mahşerin İnsanları

Yüz binlerce ton demir ve beton karışımından oluşmuş bir kütlenin altında kıpırtısız duruyor, alnından sızan korku terleri gözlerine sızıyordu. Kıpırtısız durmasının nedeni, bunca büyüfe, geniş ağırlığın altında, sağa sola dönme şansının olmamasıydı. Ağırlığın toprak zeminden yüksekliği, ancak göğüs kafesi kadardı. Çırılçıplaktı. Kıpırdadıkça, meme uçlarına betonun sertliği, nemliliği değiyordu. Kurtulabilecek miydi buradan?
Türk edebiyatının ustalarından Bekir Yıldız, yer yer gerçeküstücü bir anlatımla ilerleyen "Mahşerin İnsanlarında yer alan Öykülerde, toplumsal olanla bireysel olanı bir arada algılıyor, yorumluyor, giderek insanı yaşadığı konumda derinliğine irdeleyip tanımlıyor.
"Yargılayan Zaman İçinden" adlı ikinci bölümde ise, Bekir Yıldız'ın kendi üretimi ve çağıyla hesaplaşması niteliğindeki konuşmalar, soruşturmalar ve yazılar yer alıyor. Aslında sonucu belli bir hesaplaşma bu; çünkü hayata karşı duruşunu bozmamış, hesabını veremeyeceği hiçbir eylemin içinde yer almamış bir edebiyatçı
-Bekir Yıldız.

Basim Tarihi: 01.01.2014
Son Basim Tarihi: 01.01.2014
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Yönetmeni: Cem İleri
Yayına Hazırlayan: Aylin Samancı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.