75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
İstanbul'dan Asya-yı Vusta'ya Seyahat

İstanbul'dan Asya-yı Vusta'ya Seyahat

Seyyah Mehmed Emin Efendi'nin Seyahatnamesi

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 197
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752894082
Stok Durumu: Stokta Var
20,00₺ %35 İndirim 13,00₺

İstanbul'dan Asya-yı Vusta'ya Seyahat

Seyyah Mehmet Emin Efendi'nin İstanbul'dan Asya-yı Vusta'ya Seyahat adını taşıyan gezi kitabı. Torunu Prof. Dr. Muhibbe Darga tarafından yayına hazırlanan bu kitap, Ahmet Mithat Efendi'nin ve Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın önsözüyle okurlara ulaşıyor.

Tarihçilerin yanı sıra, tarihe meraklı herkesin ilgiyle karşılayacaklarına emin olduğumuz bu kitaba, tarihçi olmayan okurların okurken zorluk çekmemesi için 800'den fazla dipnot konuldu. Bilimsel titizlik ile bilim dışı okura kolayca okuma olanağını birlikte taşıyan bu kitabın 500. kitabımız olması, Everest Yayınları olarak yeni bir alanda daha, tarih kitaplarında da iddialı olduğumuzun bir göstergesi.

"… Darugazâde Mehmet Emin Efendi'yi, teşkilat tarihçileri, mabeyinciler arasında görecekler. Kayzer Willhelm'in Osmanlı İmparatorluğu'nu üç ziyaretinden ikincisinde kendisine refakat eden ve rehberlik yapan Mehmed Emin Efendi (Bey) olduğu gibi, İtalya veliahtı, sonraki Victor Emmanuel'in ziyaretinde de yakın refakatinde bulunmuş ve ismi geçen veliaht bizim seyahat sonrasında İtalya Kralı'nın ölümü dolayısıyla ülkemizden kral olarak avdet ettiğinden kendisine majesteleri diye hitap eden ilk saray adamı olmuştur..."

Basim Tarihi: 01.08.2007
Son Basim Tarihi: 01.08.2007
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.