75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Hile (Ciltli)

Hile (Ciltli)

İşletmelerin Kara Deliği Çalışan Hileleri

Yayınevi: Alfa Yayınları
Cilt Durumu: Ciltli
Sayfa Sayısı: 458
Ebat: 17 X 24
Barkod: 9786051060873
Stok Durumu: Stokta Var
95,00₺ %35 İndirim 61,75₺

Hile (Ciltli)

Hile Yapan Birini Ortaya Çıkartmanın ve Alt Etmenin Yolu, "Hile"yi Ondan Daha İyi Bilmekten Geçmektedir. Aynen "Hilekâr Gibi Düşün" Cümlesinde Olduğu Gibi.

Bu Kitabın Amacı, Dürüst İnsanların Hile Yapanlardan Bir Adım Önde Olmalarını Sağlayabilmektir.
"Beni dolandırdığına inanamıyorum, o benim en güvenilir çalışanımdı."
Birçok yazarın, işletmelerdeki hile ve yolsuzluklara, "Karanlık Yüz", "Kara Delik" veya "İşletme Vebası" demesi boşuna değildir.

İşletmelerde hile, bir çalışanın içinde bulunduğu işletmenin kaynaklarını ve varlıklarını kasıtlı olarak uygun olmayan bir biçimde kullanarak veya ele geçirerek haksız kazanç sağlamasıdır. İşletmelerde yapılan hileler hem sıklık açısından, hem de tutar açısından giderek artmaktadır.

Bu kitabı yazmaktaki amacımız ülkemizde iş hayatının her aşamasında çok fazla önemsenmeyen hile konusuna dikkati çekmek ve hareket sağlayabilmek. Kitaptan iş hayatının herhangi bir konumunda olan herkes yararlanabilir. Hile ile ilgili savaşta, patronundan en alt kademedeki çalışanına kadar herkese görev düşmektedir. Birçok işveren, kendilerinden çalınanların tutarlarını bilselerdi, koltuklarında rahat oturamazlardı.

Hile durumları işyeri sahiplerinin, işletme yöneticilerinin, kurum amirlerinin ve denetçilerin en az (işletme faresi de denilen) hilekârlar kadar bilgili olmasıyla önlenebilir. Bu kitap işte bunun için yazıldı...

Basim Tarihi: 14.04.2009
Son Basim Tarihi: 01.10.2016
Kaçıncı Baskı: 3.Baskı
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Yayına Hazırlayan: Suat Koyuncu
Grafiker: Gökhan Burhan
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.