75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Hikâyenin Sonu

Hikâyenin Sonu

2013 Man Booker İnternational Ödülü

Çevirmen: Şefika Kamcez
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051854809
Stok Durumu: Stokta Var
25,00₺ %35 İndirim 16,25₺

Hikâyenin Sonu

“Amerikan edebiyatının sessiz devlerinden.” 
LOS ANGELES TIMES BOOK REVIEW

 

“Davis özbilinç konusunda adeta bir sihirbaz. Sayfaya düşen kelimelerin hakkını böylesine veren bir yazar günümüzde az bulunur.”                
Jonathan Franzen


Hikâyenin Sonu Amerikan edebiyatının sessiz devlerinden, 2013 yılında Man Booker Ödülü’ne layık görülen öykücü, denemeci ve Proust çevirmeni Lydia Davis’in ilk romanı.


Her şey, unutamadığı erkek arkadaşını zihninde ve sokaklarda aramaktan yorgun düşen bir yazara, uzak bir şehirdeki kitabevinde bir fincan çay ikram edilmesiyle başlar. Bu, yazdıklarına bir başlangıç ve son arayan bir yazarın, hikâyesinin başı ve belki de sonudur.


Adının çoğu zaman yittiği, yalnızca “O” olarak anılan bir adamın zaman parçalarına, her satıra, her uykusuzluğa ve uyanıklığa sızdığı bir anlatı Hikâyenin Sonu. Yazma uğraşının yaşama uğraşına karıştığı, arayışın ve vazgeçişin anlatısı. Geçmişin kırılgan yapısıyla birlikte, kendini dönüştürmeye, anlayış ve algıyı tekrar gözden geçirmeye muktedir olan sevmenin etkilerini ve olanaklarını ortaya seren bir roman.

 
“Bir yazarın, insanlar ile görünüşleri arasındaki mesafeyi nasıl da sabırla açtığını görmek için Lydia Davis okursunuz; mesafeyi önce iki katına çıkarır, sonra dört katına, sekiz katına,  on altı katına, ardından sonsuzluğa…” 
- Zach Baron, The Village Voice

Basim Tarihi: 05.06.2020
Son Basim Tarihi: 05.06.2020
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Editör: Emre Tokcael
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.