75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Hiç Kimse Buraya Senin Kadar Ait Değil

Hiç Kimse Buraya Senin Kadar Ait Değil

1 Kitap 4 Farklı Renk - July'dan Öyküler

Çevirmen: İnci Asena
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 180
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051417875
Stok Durumu: Stokta Var
32,00₺ %35 İndirim 20,80₺

Hiç Kimse Buraya Senin Kadar Ait Değil

“Bu kişi herkesçe sevilmek için tek şansını yok ettiği gerçeğine üzülüyor; bu kişi yatağa yatarken bu trajedinin ağırlığı yüreğine çöküyor. Ama rahatlatıcı bir yük bu, neredeyse insan kadar ağır. Bu kişi iç çekiyor. Bu kişinin gözleri kapanmaya başlıyor, bu kişi uyuyor.”

Biri (Ben, Sen ve Diğerleri) Cannes’da Caméra d’Or’a layık görülen bol ödüllü iki filmi, Whitney Bienali’nde iki sergisi, iki müzik albümü ve çeşitli multimedya çalışmaları olan çok yönlü sanatçı Miranda July’ın daha önce The New Yorker, The Paris Review, Harper’s gibi önemli dergilerde yayımlanmış öykülerinden oluşan bu seçki, alışılmadık ve güçlü bir sese sahip.

Oturma odasında yüzme dersi veren bir antrenör, iş arkadaşının hiç görmediği yeniyetme kız kardeşine tutkun bir adam, kız arkadaşının onu sevmesi için striptiz salonunda çalışan bir genç kız, ilişkilerini tazelemek için figüranlık yapan bir çift, bir karaltıya âşık olan ve onun zihinsel engelli öğrencisinin bedeninde yaşadığına inanan bir öğretmen…

July’ın öykülerindeki buruk ve kırılgan karakterler sevilmek ve kabullenilmek uğruna kendilerini tuhaf ilişkilerin içinde buluyor, gerçekliğin sıradanlığı ve acımasızlığı karşısında hayal dünyalarına sığınıyor; yalnızlık ve insanları benzer kılsa da çoğu zaman görünmez kalan bağlar birbirine hep teğet geçiyor.

July bu kırık hayatları tasvir ederken iyimserlik ve kötümserlik, mizah ve trajedi arasında benzersiz bir denge tutturuyor. Karakterleri ne kadar acayip ve sıradışı olsa da, Miranda July çağa özgü izole hayatları yakalamayı başarıyor.

“Miranda July son derece kendine özgü, neredeyse tuhaf bir yazar.
Ele aldığı konuları ilgi çekici bulsanız da bulmasanız da, okuruyla duygusal bir bağ kurmayı başarıyor ve bu bağı öyle derinden kuruyor ki öyküleri okuyup bitirdikten haftalar sonra bile imgeler belleğinizde canlı kalıyor.”
GEORGE SAUNDERS

Basim Tarihi: 07.07.2017
Son Basim Tarihi: 07.07.2017
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.