75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Buz

Buz

Yazar: Anna Kavan
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 180
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051417394
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Buz

Hiç benzeri yok... Bu buz psikolojik buz ya da metafizik buz değil; burada çocukluğun yalnızlığı, bir büyüyle, İhtiyar Denizci’nin ki kadar sanrılı bir fiziksel gerçekliğe dönüştürülmüş.”
DORIS LESSING
Anna Kavan, trajik ve egzotik hayatını yazdıklarına yedirişi, düş dün¬yası ve kâbus dolu hayal gücü dolayısıyla sık sık benzetilip kıyaslandığı Anaïs Nin gibi kültleşmiş bir yazar.

Buz gerçekdışılığın hüküm sürdüğü, düşlerle alegorilerin iç içe geçtiği marjinal bir bilimkurgu, “Kafka’nın kızkardeşi” olarak anılan Kavan’ın başyapıtı.

Buz’daki karakterler özellikle simgesel ve adsızdır. Kız, kahraman, muhafız. Geçtikleri ülkeler anonimdir. Kararları geçicidir, eylemleri neredeyse rastlantısal, durumları buzun ilerleyişi kadar keyfi. Onların dünyası ölüme mahkûmdur. Çılgınlaşmış askeri eylemler, adsız ulus¬lar, her şey bir kıyamet duygusuna katkıda bulunur.

“Modern yazarların en gizemlilerinden biri olan Anna Kavan, eşsiz büyüleyicilikte bir kurmaca dünya yarattı. Onun görüş gücünün yoğunluğuyla çok az çağdaş romancı boy ölçüşebilir.”
J. G. BALLARD

Basim Tarihi: 02.07.2014
Son Basim Tarihi: 11.01.2018
Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
Orijinal Adi: Ice
Yayın Yönetmeni: Cem İleri
Grafiker: Beste Doğan
Sayfa Tasarımı: Hülya Fırat
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.