75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Aslan Gözleri

Aslan Gözleri

Çevirmen: Selim Yeniçeri
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 296
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786051423692
Stok Durumu: Stokta Var
35,00₺ %35 İndirim 22,75₺

Aslan Gözleri

Claire Berlinski, CIA’yle ilgili ‘en iyi’ ve kesinlikle ‘en komik’ romanı yazdı (!) Tabii ki bu, onun, neslinin en acar casusu olduğu anlamına gelmiyor. Aslan Gözleri’nin Paris’te yaşayan ve yazarıyla aynı adı taşıyan kahramanı Claire Berlinski de, tesadüf bu ya, casus romanları yazıyor.

Claire, çalışmalarını beğenen İranlı bir arkeologla internet üzerinden yazışmaya başladığında, bu sanal arkadaşlığı o kadar da önemsemedi. Ne de olsa pek çok insan casus romanlarını severdi. Pek çok insan birbiriyle internette tanışırdı. Ve pek çok insan, internet üzerinden flört ederdi. Ancak Claire, Aslan diye hitap ettiği bu etkileyici İranlının önerisi üzerine İstanbul’a gittiğinde, kendini gerçek bir casus romanının içinde buldu. Hayat, tehlikeli bir biçimde sanatı taklit ederken, Claire, yavaş yavaş Aslan’ın, düşündüğü kişi olmadığını görüyordu. Aslan için de durum farklı değildi. Bu iki yabancının hayatlarının kesişmesi sadece bir tesadüf müydü? Yoksa kaderleri masa başında mı planlanmıştı?

“Çok az kitap vardır ki kapağını kapar kapamaz yazara ait tüm eserlere sahip olmak istersiniz. İşte Aslan Gözleri de öyle bir roman. Harika, zekice yazılmış ve entrika dolu.”
Atlanta Jewish Times

“Muzip. Eğlenceli. Canlı ve enerjik. Paris ve İstanbul üzerine yapılan keskin toplumsal yorumlar, romanı daha eğlenceli hâle getiriyor.”
Publishers Weekly

“Hem gerilimli bir casus romanı hem de hoş bir romantik komedi olabilecek bir aşk ve casusluk hikâyesi.”
Tuscon Citizen 

Basim Tarihi: 13.12.2013
Son Basim Tarihi: 13.12.2013
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Lion Eyes
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.