-%35

Londra

1. Hamur
Kapak: Karton
65,00 ₺ 100,00 ₺

295 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

  • Kağıt Türü: 1. Hamur
  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 1104
  • Basım Tarihi: Aralık 2013
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Aralık 2013
  • Ebat: 13,5 X 21
  • Çevirmen: Egemen Özkan


Dünyanın eşsiz şehri Londra'nın yaşayan tarihi. Muhteşem bir hikaye zinciri, muhteşem bir atmosfer, muhteşem bir şehir. Şehirleri yaşayan varlıklar olarak hissedenler için Türkçe'de bir ilk. Hikaye maratonları eşliğinde Londra. Tarihin kalbi.

Aristokratlar ve taş ustaları, biracılar ve toptancılar, meclis üyeleri ve fahişeler, demirciler ve mezar soyguncuları... Londra’nın hikayesi boyunca, tıpkı Thames Nehri gİbİ durmaksızın akan yaşam, her sınıftan her çeşit insanı. Bu eşsiz şehrin tarihine dönüştürüyor.

Londra, belki de dünyadaki tüm şehirlerden daha çarpıcı bir tarihe sahiptir. Ve artık, bu şehrin hikayesinin eşsiz bir sesi var. Bu epik romanda Edward Rutherfurd, okuru, Roma Dönemi’nden Tower Bridge’in Victoria Dönemi mühendislerine ve bugünkü liman alanının gelişimine dek yüzlerce yıllık bir yolculuğa çıkarıyor; renkli karakterlerinin yaşam öyküleri ve maceralarıyla, Londra tarihinin derin ve dokunaklı zenginliğine can veriyor.

“Yaz sonunda, ağaçların döktüğü yapraklar yerde birikir. Sonrasında toza toprağa karışıp gideceklerini düşünürsünüz ancak aslında hiçbir zaman tamamen yok olmazlar. Aynısı insanlar için de geçerlidir. Özellikle de bir şehirde... Her yıl, her yüzyıl, ardında kalıcı izler bırakır. Bunlar birikip sıkışır, yer yüzeyinin altında kaybolur. Fakat insan hayatına dair ufak bir parça kalır. Bir Roma seramiği, bir madeni para, Shakespeare zamanından bir toprak pipo... Hepsi bir yerlerde durur. Onları sadece birer nesne olarak görmeyin. Çünkü o para, o pipo bir zamanlar birine ait olmuştur; yaşayan, seven, her gün bizim gibi nehre ve gökyüzüne bakan birine. Biz, yer altında saklanan milyonlarca, milyonlarca pencereden birini açıyoruz.”

“Edward Rutherfurd’un muhteşem romanı Londra, İngiliz tarihinin önemli olaylarını bir araya getiriyor. Rutherfurd, titiz bir araştırmayla, mükemmel bir sonuç elde etmiş. Zengin dokusunda kaybolacağınız bir roman.”
The New York Times

“Çok az edebi roman bize modern insanın tarihi hakkında bu kadar çok şey söyler ya da bir şehre karşı böylesine merhametlidir.”
Daily Telegraph
 

Puanınız


Okurlarımız Bunları da Beğendi