75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Her Şeyin Nedeni

Her Şeyin Nedeni

Dünya'daki Yaşamın Mucizesi

Yayınevi: Alfa Yayınları
Çevirmen: Şule Çivi
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 255
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786051710587
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Her Şeyin Nedeni

Bilimin neden sorusuyla değil nasıl sorusuyla ilgilendiği artık arkaik bir görüş. Günümüzde bilim her şeyin nedenini araştırıyor. Neden yaşam var? Neden Dünya bu şekilde? Neden zekiyiz? Neden uzayda başka zeki canlılara rastlamadık? Bu ve benzeri binlerce neden sorusu artık bilimin ilgi odağında. Sorulara cevap buldukça yeni sorular geliyor elbette. Ama Gribbin’in bu kitabı biliminin günümüzdeki sınırlarını gösteriyor. Bu kitapta yanıtları verilen ve verilemeyen en temel soruları bulabilirsiniz.
Her Şeyin Nedeni, Dünya’nın evrendeki yerini sorguluyor. Milyarlarcasının içinde tek bir gezegen fark yaratabilir mi? Gribbin bunun mümkün olabileceğini savunuyor.  Örneğin Dünya’daki yaşamı etkileyen en önemli olaylardan biri 600 milyon yıl önce Venüs’e bir “süper kuyruklu yıldız”çarpması. Gribbin bunun gibi örneklerle, Dünya’daki zeki yaşamı etkileyen kozmik olayları inceliyor.

“Yüzün üzerinde popüler bilim kitabının yazarı Gribbin, Her Şeyin Nedeni’nde okurlarına kapsamlı ve lirik bir inceleme sunuyor.”
– Lewis Dartnell, Times Higher Education

“Kopernik’ten bu yana Evrenin merkezi olmadığımızı biliyoruz… Gribbin yaşamın da sıradan bir doğa olayı olduğunu gösteriyor.” -Science

“Uzay ve zamana yayılan olağanüstü bir öykü… Bu kitap peş peşe gelen kozmik olayların Dünya’yı nasıl yaşam için uygun bir gezegen haline getirdiğini anlatıyor.”
-Science Focus

Basim Tarihi: 13.04.2015
Son Basim Tarihi: 13.04.2015
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: The Reason Why: The Miracle of Life on Earth
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Editör: Kerem Cankoçak
Grafiker: Elif Çepikkurt
Sayfa Tasarımı: Mürüvet Durna
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.