75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Eski Tüfekler

Eski Tüfekler

Çevirmen: Bilgin Adalı
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 554
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9789944485814
Stok Durumu: Stokta Yok
25,00₺ %35 İndirim 16,25₺

Eski Tüfekler

McCarry, Eski Tüfekler’de, ticaret kadar iyi şaraptan da anlayan, bir zamanların elegan ve tehlikeli jönü, çatlak istihbarat ajanı Paul Christopher’ın dünyasıyla tanıştırıyor Artemis okurunu…

McCarry’nin büyüleyici macerası özellikle Da Vinci Şifresi hayranlarının ilgisini çekecek. Romanın tüm kahramanları eskiden kalma bir papirüsün peşinde çünkü bu papirüs İsa’yı bir ajan olarak resmediyor. Tamamı emekli ajanlardan oluşan bir grubun, eski bir dost ve popüler bir papirüs peşinde koşarken sürüklendikleri, bitmek bilmeyen yolculukları onları elbette bir dizi egzotik mekâna ve karaktere de götürüyor. Çek gangsterler, Çin gizli polisi, Nazi doktorlar ve bunlara ek olarak bir dizi ‘akut miyokard fibrilasyon’ gibi! 

Eski Tüfekler, Paul’un çalışma odasında bulduğu bir fotoğraf ile işe başlıyor. Bu fotoğraf, bir kadın eli, bir zamanlar Naziler’e ait olan asırlık bir papirüs rulosunu tutarken çekilmiş. Söz konusu rulonun Amerikan hükümeti ve Müslümanlar tarafından da arandığı kısa zamanda ortaya çıkıyor. Tabii bir takım teröristler de peşlerine düşüyor. Eski Tüfekler yerküreyi tavaf etmeye başlıyorlar. Xinjiang’dan Brezilya’ya, Roma’dan Tel Aviv’e, Budapeşte’den Moskova’ya, Paul’ün ve telaffuz edilemeyen tehlikeli gerçeğin peşini bırakmıyorlar.

Özetle, gerçek bir casusluk cümbüşü ve eğlence sizi bekliyor.

 

“McCarry, dikkatli bir kurgu çizdiği romanında, tarzını gereksiz ayrıntılarla şişirmiyor ve hikâyesini ‘kozmopolitan’ yansımalarla besliyor. Eski Tüfekler özünde bir ağıt. Nesli tükenen Amerikan ajanlarına bir ağıt, insanın alacakaranlığına bir mersiye.

Pelerinli ve oraklı bir ‘koza’.”

-Publishers Weekly

“McCarry entrikalar üzerine yazan en modern yazarlardan biri.”

-The Weekly Standard

“Eski Tüfekler’de, McCarry kendinden geçmiş,

bu kez de haylaz bir ruhla, zıpkın gibi yazmış.”

-The Washington Post

Basim Tarihi: 07.12.2007
Son Basim Tarihi: 05.12.2007
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Old Boys
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.