75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Bir Türk Casusunun Mektupları

Bir Türk Casusunun Mektupları

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 146
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051068251
Stok Durumu: Stokta Yok
18,52₺ %35 İndirim 12,04₺

Bir Türk Casusunun Mektupları

Bu kitapta, okur Bambaşka Bir Dünya ile karşılaşacaktır. Batı'da örgütlü dini, çağlar boyunca Roma Katolik Kilisesi ve onun organları -örneğin Engizisyon- temsil etmiştir. Batı'da sekülerleşme hareketleri de, bu nedenle örgütlü dinin dogma ve doktrinlerine karşı yürütülen mücadelede ortaya çıkmış ve şekillenerek günümüze kadar ulaşmıştır. Bu sekülerleşme bağ-lamında pek çok yayın yapılmıştır ama bir konu özellikle gözlerden gizlenmiş, bilinsin istenmemiştir.

Kitapta, çağdaş bilimin kurucuları arasında yer alan Isaac Newton'un, Baruch Spinoza'nın, Johannes Keplerin simyayı kimyaya dönüştüren Antoine Lavoisier'in ve diğerlerinin gizli ilimlerle olan doğrudan bağlarını okuyacaksınız. Yakın yıllara kadar sadece üstün fizikçi ve matematikçi olmaktan başka hiçbir yönü bilinmeyen Isaac Newton'un, daha çok Robinson Crusoe'nun yazarı olarak tanınan Daniel Defoe'nun ve diğerlerinin okült ile olan bağlarını tanıdıkça çağdaş bilimin ve örgütlü dine karşı mücadelenin ve seküle rizmin nasıl geliştiğine tanık olacaksınız.

Bir Türk Casusunun Mektupları da işte bu bağlamda çok ama pek çok önemli bir işlev yüklenmiş, Avrupa'da sekülerleşmeye doğrudan ve büyük bir katkı yapmıştır. Umarım çağdaş bilimin ve sekülerizmin bu gizlenmiş yönünü ve gizli örgütlerini ilgi ve keyifle okursunuz.
 

Basim Tarihi: 20.12.2010
Son Basim Tarihi: 21.09.2017
Kaçıncı Baskı: 6.Baskı
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker: Begüm Çiçekçi
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah - Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.