75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Jung Seçme Yazılar

Jung Seçme Yazılar

Yayınevi: Alfa Yayınları
Yazar: C. G. Jung
Çevirmen: Levent Özşar
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 488
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786051710709
Stok Durumu: Stokta Yok
42,00₺ %35 İndirim 27,30₺

Jung Seçme Yazılar

“Jung zaman zaman Blake’in, Nietzsche’nin ya da Kierkegaard’ın eriştiği yere ulaşabiliyor… Her gerçek peygamberin ve sanatçının yapacağı gibi, insanın hayal gücünün sınırlarını muazzam ölçülerde genişletiyor… Kişinin, Jungcu duyguları paylaşabilmesi, özgür bir zihnin neredeyse elzem becerisidir.”
–Philip Toynbee, Observer


Jung insanın en önemli görevinin, fethedilecek dış dünyadan ziyade kendi doğasını incelemek için içine yönelmesi olduğunu söyler. Psikoloji literatürüne “kompleks,” “kolektif bilinçdışı,” “dışadönük,” “arketip,” “bireyleşme” gibi birçok terim katmıştır ve insanların hayatta bir anlam aramaya mecbur olduklarını varoluşçulardan önce dile getirmiştir.
Elinizdeki kitap Jung’un, fikirlerinin özünü kendi kelimeleriyle anlattığı muazzam külliyatından seçilmiş kilit parçaları okuyucuyla buluşturuyor. Anthony Storr’un notları, Jung’un fikirlerinin orijinalliğini, zaman içindeki gelişimini ve hâlâ devam eden geçerliliğini gözler önüne seriyor. Jung’un engin düşün dünyasına dair bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kitap.

Basim Tarihi: 09.11.2018
Son Basim Tarihi: 09.11.2018
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Editör: Anthony Storr
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.