75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Sırlı Kalem

Sırlı Kalem

Bezmiâlem Valide Sultan

Yayınevi: Mona Kitap
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 324
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786052182178
Stok Durumu: Stokta Var
32,00₺ %35 İndirim 20,80₺

Sırlı Kalem

Tanzimat Fermanı’nın ardından Osmanlı İmparatorluğu için zor bir dönem başlamıştır. Çocuk yaşta tahta çıkan padişahın annesi Bezmiâlem Valide Sultan, hayırseverliği, sanata düşkünlüğü ve zekâsı ile herkesin gözbebeğidir. Bu çalkantılı günlerde bir yandan oğlu Padişah Abdülmecit’e destek olmaya çalışır, öte yandan himayesine aldığı genç kadınları eğitir, onlarla müzik ve edebiyat sohbetleri yapar. Ceride-i Havadis’in yazarlarından idealist bir genç kız Yüsra kültürüyle, kısa zamanda sultanın gözdelerinden biri olmayı başarır. Sultanın gözünde Yüsra, ideal bir Osmanlı kadını olmaya adaydır. Ancak Yüsra’nın yaşamı, aşka teslim olduğu anda başka bir rüzgâra kapılacak, genç kız kendini tehlikeli bir yolculuğun içinde bulacaktır.

“Her varlığın ve hissin bir nihayeti olduğuna göre aşkın da vakti geldiğinde sonlanması tabiydi. Fakat her şey ‘son’ denirken esasında başka bir şeye dönüşmüyor muydu?”

Nâr-ı Aşk, Itrî, Meluncanlar gibi romanlarıyla tanınan Mine Sultan Ünver, Bezmiâlem Valide Sultan’ın yaşamından yola çıkarak “Osmanlı kadınları özgür müydü?” sorusuna cevap arıyor.

Basim Tarihi: 23.05.2018
Son Basim Tarihi: 23.05.2018
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Yönetmeni: Arzu Çağlan
Yayına Hazırlayan: Fatma Aktaş
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.