75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Doğu Batı Sokağı

Doğu Batı Sokağı

Soykırım ve İnsanlığa Karşı İşlenen Suçların Kökenleri Üzerine

Yayınevi: Alfa Yayınları
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 14 X 21
Barkod: 9786051716169
Stok Durumu: Stokta Var
42,00₺ %35 İndirim 27,30₺

Doğu Batı Sokağı

Sands, Hitler’in Üçüncü Reich dönemindeki akıl almaz mezaliminin sonucunda ortaya çıkan ve dünyayı değiştiren hukuki kavramların gelişim sürecini, geçmişte kalan sırların açığa çıktığı, duygu dolu, şahsi bir dedektiflik öyküsüyle birlikte sunuyor. Ukrayna’nın küçük Paris’inde, birbirlerini tanımaksızın aynı üniversitede, aynı profesörlerden eğitim görüp “soykırım” ve “insanlığa karşı suç” fikirlerini eşzamanlı olarak üreten iki adamın kişisel ve düşünsel evrimini takip ediyor. Doğu-Batı Sokağı tarih anlayışımızı, uygarlığın toplu katliamla nasıl başa çıkmaya çalıştığına dair fikirlerimizi ve en nihayetinde dünyaya bakışımızı değiştirecek.

“İyi bir yazar olan Sands sahneleri öylesine ilgi çekici ve samimi bir dille kurguluyor ki, eserinin başarılı olmaması mümkün değil… Sürükleyici, aydınlatıcı ve duygu yüklü bir kitap bu.”
–SAMUEL MOYN, THE WALL STREET JOURNAL

“Olağanüstü bir keşif yolculuğu … merak uyandıran bir macera… Sands’in kitabına konu olan kişiler inanılmaz açıklamalarda bulunuyor.”
–ISABEL HULL, LONDON REVIEW OF BOOKS

“Doğu-Batı Sokağı yaşam öykülerini bir neslin müşterek biyografisi halinde bir araya getiriyor… Fevkalade, ilginç, etkileyici ve güçlü bir kitap.”
 –MARK MAZOWER, FINANCIAL TIMES

Basim Tarihi: 04.12.2017
Son Basim Tarihi: 04.12.2017
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker: Elif Çepikkurt
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.