75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Çingene Tarotu

Çingene Tarotu

78 Kartlık deste ve her kartın yorumunu, farklı tarot falı açılımlarını içeren kitap

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 232
Ebat: 15 X 22
Barkod: 9789752975248
Stok Durumu: Stokta Yok
32,41₺ %35 İndirim 21,07₺

Çingene Tarotu

Çingene bilgeliği ve maneviyatını temel alan özgün yorumlarla

ÖZEL KUTULU
Tarot üzerine yazılmış pek çok kitap vardır, ancak çoğu öylesine karmaşık ve karanlıktır ki, tarot falı bakmayı öğrenmek isteyen hemen herkesin cesareti kırılır. Çingene Tarotu bu gerçek göz önünde bulundurularak son derece yalın bir dille yazılmış, tarot hakkında okumayı ve tarot falının nasıl açılacağını öğrenmeyi bir eğlenceye dönüştüren, sevimli bir kitap.
Çingene Tarotu geleneksel tarot formunu izler, en çok bilinen ve kullanılan tarot destesi olan Rider-Waite destesinin yorum ve ilkelerinden ayrılmaz. Ayrıca tarot falı geleneğini yüzlerce yıldır sürdüren ve tarotun geçmişin karanlıklarında kaybolup gitmesine izin vermeyen Çingenelerin form ve simgelerini de fala katarak, her bir kartın yorumunu genişletir. Tarotu bilenler fala bu yeni ve farklı yaklaşımdan hoşlanacaklar, kendilerini yenileyip bilgilerini tazeleyecekler ve farklı bir içgörü kazanacaklar; yeni öğrenenler de bu destenin kullanım ve yorumlama kolaylığının cazibesine kapılacaklar. Kitabın içinde geleneksel tarot kartı yorumlarına ek olarak, her kart için yeni, Çingene bilgeliğini ve maneviyatını temel alan farklı bir yorum daha vardır. Ayrıca yazar her kart için falı baktıranla ilişkilendirilebilecek pek çok farklı soru belirlemiş, bunların nasıl sorulacağını, yanıtların falı ne yöne sevk edeceğini göstermiştir.
Kitapta Çingeneler hakkında tarihi bilgiler bulabilir, bilgelik asasını nasıl pek çok yüzyıl boyunca ülkeden ülkeye gezerek taşıdıklarını öğrenebilir, dağarcığınıza birkaç Çingenece sözcük katabilirsiniz.

Basim Tarihi: 25.10.2004
Son Basim Tarihi: 10.02.2009
Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.