75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Türkiye'nin Yabani Besin Bitkileri ve Ot Yemekleri

Türkiye'nin Yabani Besin Bitkileri ve Ot Yemekleri

Yayınevi: Alfa Yayınları
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 528
Ebat: 16,5 X 23,5
Barkod: 9786051063485
Stok Durumu: Stokta Yok
27,78₺ %35 İndirim 18,06₺

Türkiye'nin Yabani Besin Bitkileri ve Ot Yemekleri

Kitapta Türkiye'nin çeşitli yörelerinden derlenen bilgiler kapsamında besin kaynağı olarak yararlanılan yabani bitkiler tanıtılmakta, bu bitkilerin yerel adları, kullanılan kısımları, ne şekilde ve ne amaçla kullanıldığı hakkında bilgiler verilmekte ve bu bilgilerin derlendiği iller belirtilmektedir.

Kitapta beslenme ile doğrudan veya dolaylı bir şekilde ilgisi olan 757 tür yer almaktadır. Ayrıca bu bitkilerin 163'ünün fotoğrafı bulunmaktadır.

Bitkilerden yapılan ot yemekleri (çorba, salata, kavurma ve diğer yemek çeşitleri) kitapta en geniş kapsamda yer alan konulardan birini oluşturmaktadır. Böylece birçok yöresel yemek hakkında bilgi edinilmesi sağlanmıştır. Ayrıca gerek keyif ve gerekse sağlıklı olmak için içilen çaylar ile koku ve lezzet vermek amacıyla kullanılan bitkiler hakkında da bilgiler verilmektedir.

Kitap Türkiye'nin doğal besin kaynakları ve halkın yabani bitkilerle ilgili geleneksel beslenme kültürü hakkında bilgi edinmek isteyenler için geniş kapsamlı, yararlı bir kaynaktır. 

Basim Tarihi: 20.06.2011
Son Basim Tarihi: 20.06.2011
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.