75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Kayseri Yemekleri (Ciltli)

Kayseri Yemekleri (Ciltli)

Tokanadan Sofraya

Yayınevi: Alfa Yayınları
Cilt Durumu: Ciltli
Sayfa Sayısı: 210
Ebat: 24 X 32
Barkod: 9786051069937
Stok Durumu: Stokta Var
100,00₺ %35 İndirim 65,00₺

Kayseri Yemekleri (Ciltli)

Yemek kültürü ülke tanıtımında çok önemlidir. Cumhurbaşkanı eşi olarak milletimizi temsil etme; kültürümüzü doğru şekilde tanıtma sorumluluğu taşıdığım yıllar boyunca ülkemizi ziyarete gelen devlet başkanları ve eşlerini, geleneksel Türk misafirperverliğine yaraşır bir şekilde ağırlamanın öncelikli görevlerim arasında olduğu bilinciyle hareket ettim.

Köşk menülerinde Anadolu’nun her yöresinden, Karadeniz’den Akdeniz’e, Ege’den Güneydoğu Anadolu’ya kadar her bölgeden tarifler sıkça yer aldı. Kayserili olduğumuz için tabii ki, Kayseri mutfağının yeri hep ayrı oldu.

Elinizdeki bu kitap, geleneksel Kayseri yemeklerini, özgün tarifleriyle bir araya getirerek Kayseri’mizin zengin mutfak kültürünün geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacıyla hazırlandı.
Kitapta özellikle Kayseri’ye özgü yemeklere yer verildi. Mercimek çorbası, ciger kavurması, mumbar dolması, kelle işkembe gibi Anadolu’nun hemen her yerinde ufak tefek değişikliklerle de olsa sıkça rastlanan tarifler bu kitaba dahil edilmedi.

Eskiden Kayseri’de mutfağa ‘tokaba’ ya da ‘aşgana’ denirdi. Bundan hareketler’ Tokanadan Sofraya Kayseri Yemekleri’ adı verilen bu kitapta yer alan tarifler, herkesin evinde, tokanasında rahatlıkla uygulayabileceği şekilde hazırlandı.

Çorbalar
Ana yemekler
Pilavlar ve makarnalar
Hamur işleri
Tatlılar ve içecekler
Diğer lezzetler

Basim Tarihi: 18.06.2015
Son Basim Tarihi: 18.06.2015
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Fotoğraflayan: Emre Başak
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Sert Kapak
Kağıt Türü: Kuşe
Türü: renkli resimli
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.