75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı

Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 230
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786055147761
Stok Durumu: Stokta Var
18,00₺ %35 İndirim 11,70₺

Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı

Çocuk edebiyatı bütün bileşenleri ile kültürel kozalarını  yenilediği bir evre içinde. Bugün artık çocuk edebiyatı kamusundan söz etmek yadırganmadığı gibi, bu alan  edebiyatı özel bir ilgi odağı durumuna geldi. 

Çocuk modernleşmesine paralel olarak değişen çocuk ve çocuklukla birlikte çocuk edebiyatında çok hızlı bir amaç ve işlev değişimi yaşanıyor. Çocuk klasiği olarak adlandırılan 
kitaplar yanında çoğu dönem yazarının çocuk kitapları yeni kuşaklarca okunmuyor artık. Yeni çocukluğun edebiyatı boy atarken çocuk edebiyatının pedagojik, görsel ve estetik ölçütleri de farklılaşıyor ve evriliyor. 

Bir yandan çocuk edebiyatının yaşı küçülürken, öte yandan bu alan giderek “medyatik”leşiyor. Bu çok yönlü kuşatmaya karşın çocuk edebiyatı, ana dili öğretimi, okuma kültürü kazandırma, edebiyat okuru yetiştirme ve sanat eğitiminde başat kaynak durumuna gelmesi daha da belirginleşiyor.

Mustafa Ruhi Şirin; Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı’nda çocuk modernleşmesi ve medya ekseninde çocuk ve çocukluğu, edebiyat ve çocuk edebiyatındaki değişimi yorumluyor.

Basim Tarihi: 21.11.2016
Son Basim Tarihi: 21.11.2016
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Editör: Cemil Üzen
Grafiker: Faruk Baydar
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.