75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Notlar

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 270
Ebat: 17,5 X 21
Barkod: 9786051424903
Stok Durumu: Stokta Yok
26,85₺ %35 İndirim 17,45₺

Marilyn Monroe

Şiirler, Kişisel Metinler ve Mektuplar

Entelektüel ve Sanatsal bir kişiliğin notlarından oluşan bu Kitapta yayınlanan dokümanlar, farklı bir Marilyn Monroe'yu gün yüzüne çıkarıyor. Sinemanın bu emsalsiz kadına yakıştırdığı 'Güzel Sarışın' imajından farklı, neredeyse cinsiyetsiz bir zekayı gözler önüne seriyor.

"Ben kimseyi kandırmadım. İnsanların kendilerini kandırmalarına izin verdim sadece. Kimse, gerçekte kim olduğumu, ne olduğumu öğrenmeye zahmet etmedi. Benim için bir karakter yarattılar. Onlara karşı çıkacak gücüm yoktu. Belli ki, olmadığım birini seviyorlardı." - M. M.

Marilyn Monroe: Notlar, 20. yüzyılın en büyük ikonlarından birini, Marilyn Monroe’yu yeniden tanımlayan benzersiz bir kitap. Ölümünün üzerinden elli yıldan uzun bir süre geçen Marilyn Monroe, karşımıza ilk kez bu kadar savunmasız çıkıyor.

Marilyn’in imajı öyle evrensel ki, onun hakkında her şeyi bildiğimize inanıyoruz. Ne de olsa onun her sözü ve jesti manşet oldu, tartışmalar yarattı. Ciddi oyunculuk yeteneği bazen şöhretiyle gölgelendi. Ve bu arada kamera ona umutsuzca âşık oldu.

Marilyn, ya da gerçek adıyla Norma Jeane, dünyanın tanıdığından daha meraklı, araştırmacı, nükteli ve umutlu bir kadındı. Şimdi, okurlar ilk kez o özel Marilyn’le tanışabilecek ve onu çok daha iyi anlayabilecek. Marilyn Monroe: Notlar yazılı kaynaklar bakımından eşsiz bir koleksiyon. Marilyn’in el yazısıyla kendisi için aldığı notlar, yazdığı mektuplar, hatta şiirler daha önce hiç yayınlanmadı.

Defterlere karalanmış, daktiloyla yazılmış ya da otellerin mektup kâğıtlarına alınmış bu notlar, sanatını derinden seven ve onu mükemmelleştirmek için gayret gösteren bir kadını gözler önüne seriyor. Karşımızda kendi hayatını acımasızca analiz eden ama aynı zamanda muzip, komik ve inanılmaz çekici bir Marilyn Monroe var. Performanslarını unutulmaz kılan zahmetsiz zarafeti ve aldatıcı neşesi bu metinlerde de açıkça görülüyor. Marilyn’i bu kadar etkileyici birine dönüştüren, her an patlamaya hazır ızdırabı da öyle.

Basim Tarihi: 03.09.2014
Son Basim Tarihi: 03.09.2014
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Marilyn Monroe - Fragments: Poems, Intimate Notes, Letters
Yayına Hazırlayan: Yeliz Üslü, Elif Nihan Akbaş
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.