50 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2019 kitap yılınız olsun
50 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
Ana Sayfa Sağlık Tıp Alternatif Tip Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler

Doğal İlaçlarla Geleneksel Tedaviler

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 600
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789753168205
Stok Durumu: Stokta Var
25,00₺ %30 İndirim 17,50 ₺

Şifalı Bitkiler

BİTKİSEL, HAYVANSAL VE MADENSEL DROGLARIN ÖNEMİ VE DOĞADAN FABRİKAYA GİDEN YOLDAKİ YERİ AKTARLIK MESLEĞİ VE MISIR ÇARŞISI DROGLARI FİTOKİMYASAL (FİTOTERAPÖTİK) MADDELERİN KRONİK HASTALIK ÖNLEMEKDEKİ ROLÜ BİTKİSEL, HAYVANSAL VE MADENSEL DROGLAR
DROGLARIN ÇEŞİTLİ HASTALIKLARDA KULLANIMI Bitkisel, hayvansal ve madensel droglar, yüzyıllardır halk arasında tedavi amacıyla kullanılırlar. Piyasada bu konuda bir-çok kitap vardır. Ancak "Doğal İlaçlarla Geleneksel Tedaviler" adlı bu kitap, hem bu drogların halk arasındaki kullanımlarını vermekte, hem de bu kullanımların yararlı ve zararlı yönlerini belirtmektedir. Böylece bu çalışma bir yandan halka yönelik bir araştırma olmakta, bir yandan da bilimsel bir özellik taşımaktadır.

Bu kitap, drogların tıp tarihindeki gelişimlerini veren ve tıp folkloru yönünden önemlerini araştıran bir çalışmadır. Bu bakımdan bîr tedavi kitabı değildir. Bu kitabı okuyanlar drogların tarihi gelişimleri ve halk arasındaki kullanımları hakkında bilgi sahibi olurlar. Bilindiği gibi tıbbi tedaviler yalnızca hekim tarafından yapılırlar.

 

 

Basim Tarihi: 01.05.2001
Son Basim Tarihi: 01.07.2007
Kaçıncı Baskı: 3.Baskı
Editör: Rana Gürtuna
Grafiker: Mithat Çınar
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Alternatif Tip Kategorisinden Kitaplar