75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Prens Adaları

Prens Adaları

Çevirmen: Sezer Duru
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 95
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752896895
Stok Durumu: Stokta Var
11,00₺ %35 İndirim 7,15₺

Prens Adaları


"Birçok yazı Adalar’da geçirmiş biri olarak benim için bu kitap, bir şairin Ada’nın dünyası, manzarası, ışığı ve insanları tarafından nasıl baştan çıkarıldığına dair son derece etkileyici bir aktarım. Joachim Sartorius, Bizans'ın mistik mirasını, Yunanlıların İstanbul'un gölgesinde kalan hayatlarını ve kozmopolitizmin yitimini hiçbir şekilde göz ardı etmeden günümüzden yola çıkıyor. İnsanda hemen bir bilet alıp bu adalara gitme isteğini uyandırıyor."
-Orhan Pamuk

Alman şair Joachim Sartorius’un Büyükada’da geçirdiği bir sonbahar sırasında kaleme aldığı anıları, okuru rakı sofralarına, Marmara’nın parıldayan sularına, kaldırım taşlarına vuran nal seslerine, yani Adalar’a doğru büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. 

Bizans, Osmanlı ve cumhuriyetin kuruluş döneminden kalan yapılarda yaptığı incelemeler ve Ada sakinleriyle kurduğu sohbetlerle Sartorius, Adalar’ın geçmişine dair ilgi çekici anekdotlar aktarmanın yanı sıra bölgenin kozmopolit tarihinin bir haritasını çıkarmayı da başarıyor. 

Yazarın yoldaşları Sezer Duru, Orhan Pamuk, Ataol Behramoğlu, Ara Güler ve diğerlerinin hikâyeleriyle beslenen Prens Adaları, her Ada tutkununun okuması gereken sıcak ve ahenkli bir anlatı.

Basim Tarihi: 21.04.2010
Son Basim Tarihi: 21.04.2010
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Die Prinzeninseln
Yayına Hazırlayan: Berrak Göçer
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.