75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Sultanların İhtişamı

Sultanların İhtişamı

Osmanlıların Son Yılları

Çevirmen: Nigar Alemdar
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 317
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752897540
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Sultanların İhtişamı

Konstantiniyye'nin yazarı, ünlü tarihçi Philip Mansel, bu sefer de 1869-1945 yılları arasında Ortadoğu'nun durumunu ele alıyor. 1945 yılına gelindiğinde Osmanlı İmparatorluğu ve bölgedeki diğer birçok hanedanlık devrilmiş, Ortadoğu, varlıklarını bugün de sürdüren devletlere bölünmüştür. Mansel, Sultanların İhtişamı'nda, ışığı sönmekte olan imparatorluktaki hidivlerin, paşaların, beylerin, sultanların, şahların, mollaların, hanların ve emirlerin bu dönüşümdeki önemli rollerini ortaya koyuyor.

Bölgenin bugünkü politik karışıklıklarını anlayabilmek için bu renkli ve çoğunlukla despot hükümdarları tanımamız gerektiğini söyleyen Mansel'in sözlerine yaklaşık iki yüz tane daha önce yayımlanmamış fotoğraf eşlik ediyor. Sultanların İhtişamı, Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarına dair görsel bir ziyafet niteliğinde, olağanüstü bir kitap.

"Mansel, Fas'tan İran'a, Kahire'den Bağdat'a, geçmişi gözler önüne sererken günümüzün en önemli meselelerine de ışık tutuyor..."
-Le Nouvel Observateur

"Sultanların İhtişamı, artık unutulmaya başlanmış, ama Yakındoğu'nun bugünkü karmaşık ve trajik noktaya gelmesinde etkili olmuş insan ve olayların anlaşılmasına önemli bir katkı sağlıyor."
-Sir Steven Runcima

Basim Tarihi: 16.06.2010
Son Basim Tarihi: 16.06.2010
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Sultans in Splendour: The Last Year of The Ottoman World
Yayına Hazırlayan: Berrak Göçer
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.