75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
Ana Sayfa Tarih İnceleme Araştırma Konstantiniyye
Konstantiniyye

Konstantiniyye

Dünyanın Arzuladığı Şehir 1453-1924

Çevirmen: Şerif Erol
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 692
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752894518
Stok Durumu: Stokta Yok
25,00₺ %30 İndirim 17,50 ₺

Konstantiniyye

Elinizdeki kitap Konstantiniyye'nin (İstanbul'un) beş yüz yıllık tarihi... Osmanlı'nın en parlak döneminden çöküşüne, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna uzanan zaman dilimini kapsayan, dünyanın en güzel şehrinin tarihsel haritası.

"Son yıllarda İstanbul hakkında yazılmış en iyi kitap. Klasik olmaya aday bir yapıt."
-Metin Münir

"Doğup büyüdüğüm İstanbul'un büyülü hikâyesi,.. Tarihçi Philip Mansel'in romansı üslubu zengin araştırmasına hayat katıyor. Konstantiniyye çok makbule geçen bir İkram kitap."
-İpek Çalışlar

"Konstantiniyye, Batılı ziyaretçileri uzun zaman büyülemiş ve bunun sonucunda da raflar dolusu güzel kitap yazılmış hakkında. Elinizdeki kitap, en görmüş geçirmiş, en karmaşık şehirlerden biri olan İstanbul hakkında yazılmış en iyilerden bir tanesi; Philip Mansel olağanüstü bir araştırmayla ve modern tarihin her yönünü başarıyla irdeleyerek kaleme almış bu kitabı. Şimdilerde İstanbul 'Avrupa Kültür Kenti' olarak anılırken, Konstantiniyye mutlaka okunmalı."
-Norman Stone

"Philip Mansel, önemsediğim ve değer verdiğim bir yazardır. Yazdıklarından her zaman çok şey öğrenirim, çünkü müthiş çalışkanlığıyla inanılmaz bir ayrıntı zenginliğini ortaya serer. Bu kitabını da İngilizce'de yayımlanır yayımlanmaz almış ve keyifle okumuştum. Şimdi Türkçe yayımlanıyor olması güzel bir haber."
-Murat Belge

Basim Tarihi: 01.08.2008
Son Basim Tarihi: 01.10.2011
Kaçıncı Baskı: 7.Baskı
Orijinal Adi: Constantinople: City of the World's Desire 1453-1924
Yayına Hazırlayan: Tülin Er
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.