75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Düşmanını Arayan Savaş

Düşmanını Arayan Savaş

Yazar: Kolektif
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 290
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789753169684
Stok Durumu: Stokta Var
13,00₺ %35 İndirim 8,45₺

Düşmanını Arayan Savaş

Herkesi önce şaşırtan, sonra dehşete düşüren, sonra da iyiden iyiye kaygılandıran İkiz Kuleler'e yönelik o intihar saldırılarının üzerinden haftalar geçti. "Bu bir savaştır," dendi. "Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak," sözü bir nakarata dönüştü; önce "ebedi", sonra "kalıcı" özgürlük uğruna terörizme karşı savaş ilan edildi ve hepimizin ürküntüyle izlediği gibi gene gece harekâtları, gene havalanan uçaklar, gene acımasızca bombalanan şehir görüntüleri ekranlarımızı doldurmaya başladı.

Dünya bir çılgınlığın girdabına sürüklenmiş gidiyorken, nükleer silahların gölgesinde biyo-kozlar masaya sürülürken, bütün ülkelere, "Ya bizdensiz, ya onlardan," duyuruları yapılırken şimdi hepimiz, neyi neresinden tutacak, ne adına neyi savunacağız, nasıl bir gelecek için nasıl yollar izleyeceğiz, sabah akşam bunları düşünüp duruyor, mantıklı açıklamalar getirip çıkış yolları bulmaya çalışıyoruz.

İşte, Metin Sever ile Ebru Kılıç'ın 11 Eylül'ün sisleri arasında toparlamaya başladıkları bu derleme kitapta, Chomsky'den Kissinger'a, Huntington'dan Umberto Eco'ya kadar çok çeşitli siyasetçi, düşünür, yazar ve edebiyatçının konuyla ilgili yorumlarını, daha çok önümüzdeki döneme ve yıllara hangi perspektiften baktıklarını okuyacaksınız.

Yazarlarımızın hazırladığı Düşmanını Arayan Savaş adlı bu kitabın en iyi iddiası, şu ilk olayın sıcaklığının üstünden henüz iki ay bile geçmemişken, bütün bir 21. yüzyılın muhtemel manzarasını en çıplak metinlerle ortaya koyan bir panorama sunmayı başarmasıdır. Sıkı muhaliflerden ABD'nin resmi sözcülerine, kaygılı Arap yazarlardan pervasız savaş şampiyonlarına kadar, usta kalemlerden ve muktedir devlet adamlarından "yeni" dünyanın gerçek resmi...

Basim Tarihi: 01.10.2001
Son Basim Tarihi: 01.10.2001
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.