75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Çocukluğumun Öyküsü

Çocukluğumun Öyküsü

Rusya, Almanya, Türkiye Üçgeninde Savrulan Bir Aile

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 248
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752895799
Stok Durumu: Stokta Yok
11,57₺ %35 İndirim 7,52₺

Çocukluğumun Öyküsü

Çocukluğumun Öyküsü, Aysu Erinç'in Adolf Hitler'in iktidara geldiği yıl Berlin'de başlayıp Türkiye'de süren sıra dışı yaşamından bir kesit sunuyor okurlara.

Erinç, savaş yıllarının trajedisini yaşamış, sığınaklarda geçmiş, gidilen her ülkede aslında yabancı olmanın burukluğunu hissetmiş bir çocukluğu, çocuk olmanın özenilesi o pürneşesini yitirmeden akıcı bir dille anlatıyor. 

Çocukluğumun Öyküsü'nde Rusya, Almanya, Türkiye üçgeninde savrulan bir ailenin ayakta kalmak, kendi kültürlerine ait alışkanlıklarını sürdürebilmek için verdikleri mücadeleyi öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda önemli bir dönemin sosyal olaylarına da tanıklık edeceksiniz.

"Siren sesiyle uyarılıyoruz. Bombardıman başlayınca, her zaman olduğu gibi, babam ve küçük kardeşimle üçümüz sığınağa iniyoruz. Annemle ablam, çoğu kez yaptıkları gibi, bizimle birlikte aşağıya inmiyorlar (...) Birdenbire korkunç bir sarsıntı ve gümbürtüyle sığınağın ağır çelik kapısı büyük bir basınçla açılıyor ve annemle ablam uçarcasına içeri giriyorlar."

Basim Tarihi: 16.04.2009
Son Basim Tarihi: 16.04.2009
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.