50 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2019 kitap yılınız olsun
50 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
Ana Sayfa Edebiyat Açıkoturumlar Çağı
Açıkoturumlar Çağı

Açıkoturumlar Çağı

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 345
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752896666
Stok Durumu: Stokta Var
16,67₺ %30 İndirim 11,67 ₺

Açıkoturumlar Çağı

Açıkoturumlar Çağı, roman ve öykülerinde toplumsal olanı yetkinlikle işleyen usta yazar Erendiz Atasü'nün en önemli çalışmalarından biri...

Atasü, bu romanıyla tüm kavramların, değerlerin yozlaştığı bir coğrafyada "insan kalabilmenin" zorluğunu tartışarak okurlarını Türkiye'de '80 sonrası yaşanan değişimin ve iletişimsizliğin "farkında olmaya" çağırıyor.

Eczacılardan oluşan bir çevrede geçen Açıkoturumlar Çağı, kadın-erkek ilişkilerinden liberal ekonomiye, Güneydoğu sorunundan çarpık kentleşmeye Türkiye'nin süregelen sorunlarını ele alırken, "çözüm"ün nasıl acil bir ihtiyaç olduğunu, bu gerçeğin bunca yılda hiç değişmediğini gösteriyor hepimize. 

"Meral, varoluşların sonsuz coğrafyasıyla ilk karşılaştığında, küçük dilini yutacaktı. Öğrenciliğinden hatırladığı kenar mahalleler neredeydi? Fabrika işçilerinin yaşadığı sokaklar, seyyar satıcıların, zanaatkârların mekânları. Devrimci gençlere çay sunan eller, onları gülümseyerek dinleyen dost yüzler. Hepsi mi toprak olmuştu. Yirminci yüzyılın sonu Türkiye'si karşısında duruyordu!"

Basim Tarihi: 19.01.2010
Son Basim Tarihi: 19.01.2010
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.