75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Sıraselviler'de Bir Otel Odası

Sıraselviler'de Bir Otel Odası

Çevirmen: İldeniz Kurtulan
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 94
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789753166362
Stok Durumu: Stokta Yok
3,70₺ %35 İndirim 2,41₺

Sıraselviler'de Bir Otel Odası


Çoğumuz için hayat beklemekse ve ancak her şeyi kaybettikten sonra bekleyecek bir şeyimiz kalmıyorsa, işte belki o zaman çıkmaya kalkışacağımız asıl yolculuktan önce hangi türküyü söylemek geçecek aklınızdan: "Delice bir ağlamak gelir içimden..."

Oysa, içinizdeki delice bir gitme cesareti de olsa, ne kadar uzaklaşabilirsiniz bulunduğunuz kıyıdan? Şuşa'dan gelip bir konferansa katılır, sonra binerseniz bir Ankara - İstanbul otobüsüne. Kaderiniz değişecektir, babanızdan dinlediğiniz ve çocukluğunuzdan beri sokaklarında dolaşmayı hayal ettiğiniz bu büyülü şehirde, İstanbul'da. Karnınızı ucuz lokantalarından birinde paranızı kuruş kuruş hesaplayarak doyurduğunuzda, radyodan yükselen Yasemin Kumral'ın "Geldi geçti ömrüm benim Şol yel esip geçmiş gibi" diyen kırık sesi, "Efsus ki yarim gece geldi gece getti/Heç bilmedim ömrüm nece geldi nece getti" şarkısına dönüşünce, sizi yıkılmaktan alıkoyan bir yaşama sevincini hissedersiniz hala.

Kaderin sizi hangi köşede beklediğini bilebilir misiniz, peki? Nâzım'ın, Orhan Veli'nin, Yahya Kemal'in eşliğinde gezilen bir şehrin, aynı zamanda o gezginin yazgısı olacağını tahmin edebilir misiniz? Her biri birer kalp sancısı gibi gelen anıların bir "yol öyküsü"ne dönüşeceğini? Bir otel odasının uzunca bir ömrün karşılığı olacağını?

Size Anar'ı sunuyoruz; Çağdaş Azerbaycan Edebiyatı'nın modern hikâyedeki en büyük ismini.

Basim Tarihi: 01.08.2000
Son Basim Tarihi: 01.08.2000
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.