75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
Ana Sayfa Felsefe Düşünce Nietzsche ve Postmodernizm
Nietzsche ve Postmodernizm

Nietzsche ve Postmodernizm

Çevirmen: Kaan H. Ökten
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 98
Ebat: 11 X 16,5
Barkod: 9789753166508
Stok Durumu: Stokta Yok
3,70₺ %35 İndirim 2,41 ₺

Nietzsche ve Postmodernizm

"Nietzsche, Batı Avrupalılara Hıristiyan değerlerin artık geçerliliğini yitirdiği gerçekliğiyle yüzleşmek zorunda olduklarını öğretmiştir. Bu değerlere inanmaya devam edenler samimi değillerdir, 'otantik' olamazlar. Hıristiyanlığın yerini almaya çalışan ve özellikle bilim ile ilerlemeye tapma inancı gibi çeşitli 'inançlar' da aynı derecede boştur.

Kitlesel insan, söz konusu yeni değerlerin boş olduğunu nihayet görüp kavradığında, ortaya korkunç karamsarlıkta bir nihilizm çıkacaktır. Artık ona inanacak hiçbir şey kalmayacağından medeniyet çökecektir. Önceleri çok katı olan Nietzsche'nin bu bağlamda seküler toplumun tehlikelerini abartmış olması da muhtemeldir."

Milenyumdan psikanalize, kuantum kuramından kaçıklık kuramına kadar bir dizi temayı işleyen Postmodern Hesaplaşmalar serisi, her biri çağdaş düşüncenin keskin ucunda duran, anahtar bir fikri ele alan ve 21. yüzyıl düşüncesinin temellerini atmış paradigmatik düşünür ve beyinlerin yaklaşımlarını anlaşılır bir dille ortaya koyan kitaplardan oluşmaktadır.

Basim Tarihi: 01.08.2000
Son Basim Tarihi: 01.08.2000
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Nietzsche and Postmodernism
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.