75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı

Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 292
Ebat: 19,5 X 13,5
Barkod: 9789752899506
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı

Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı, kırklı yıllardan başlayan bir hayatın olduğu kadar, altmışlı yıllardan bu yana da Türkiye aydınının çöküşe yol alan öyküsü...

Ülküleri olan orta sınıflı bir ailenin Ankara'daki evinde başlayan bu öykü, altmışlı yıllarda siyaset ortamına taşınacak, oradan 12 Eylül karanlığında soluğu kesilerek yol alacak, sonrasında günümüz Türkiye'sine ulaşacak ve biz ona Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı diyeceğiz.

Çünkü Türkiye'de o yıllardan bu yana aydın bir kadın olmanın bedeli ve intikamı Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı'nda somutluk kazanacak. Edebiyatımızda kadın sorunlarına en duyarlı isimlerden biri olan Erendiz Atasü'nün otuz yıllık edebiyat ustalığını taşıyan bu roman, aydınlarını boğan bir ülkenin, kendi çıkar dünyalarında değişip dönüşen halk katmanlarının iç içe geçmiş öyküsünü tabii ki bir kadının gözünden ele alıyor ve bireyin toplumsal var oluşunu irdeliyor.

Doğru yaşanamayan yanlış hayatların bir hesaplaşması... Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı, edebiyatı hâlâ önemseyen ve edebiyata değer veren okurlar için kaçırılmayacak bir fırsat.

Basim Tarihi: 10.11.2011
Son Basim Tarihi: 10.11.2011
Yayın Yönetmeni: Cem İleri
Grafiker: Utku Lomlu
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.