75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Valla, Kurda Yedirdin Beni

Valla, Kurda Yedirdin Beni

Or'da Kimse Var mı? 3.Kitap

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 600
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752894556
Stok Durumu: Stokta Var
45,00₺ %35 İndirim 29,25₺

Valla, Kurda Yedirdin Beni

"Or'da Kimse Var mı?" dörtlüsünün üçüncü kitabı Valla Kurda Yedirdin Beni'de Türk solunun ve Kürt sorununun resmi çiziliyor. "Türküm...kendi insanımın manzaralarını seviyorum...

Buna milliyetçilik diyorsan, öyle olsun!" diyor Günay Rodoplu, ve devam ediyor. "Milliyetçi' olduğum içindir ki, Kürtlerin köken arayışlarını empatiyle izliyor, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. 'Mızıka çalındı, düğün mü sandın?' türküsü içimi titretirken, Şiran'ın 'Hanımağamın, bermaya mın' feryadına kulak vermemem mümkün mü?

Kürtlerin varlığına ilişkin tek korkum, tek kavgam, onların yabancılaşması olacaktır. Çünkü bu olursa onu ırkçılık, hatta bir tür Nazizm izler. Ve ben kendi ulusumu tanıdığım kadarıyla, biz Türkler bununla baş edemeyiz.

'Aryan Kürtlerin karşısında, Siyonizm öncesi Yahudileri kadar boynu bükük kalmaz mıyız?..

Unutmayın ki, İsrail öncesi Yahudilerin ruh hali bizimkinden pek farklı değildi. Onlar da kendileri ile barışık değillerdi. Tıpkı bizim gibi, kendilerini sırf kendileri oldukları için, bir insan manzarası olarak sevmiyorlardı. Kendisini sürgit, 'sen adam olmazsın' diye aşağılayan bir ulus, varlığını idame ettirmekte ne kadar başarılı olabilir ki?

Türkler, Siyonist olabilecek kadar metodik de değillerdir. Ve yine unutma ki, Siyonistler Batı Avrupa Yahudileriydi, Orta Doğu değil!.."

Basim Tarihi: 01.12.2007
Son Basim Tarihi: 27.07.2018
Kaçıncı Baskı: 9.Baskı
Yayın Yönetmeni: Cem İleri
Grafiker: Utku Lomlu
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.