75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Darwin Ve Evrim Teorisi

Darwin Ve Evrim Teorisi

Evrimi Anlamak İçin Binbir Hayvan Hikâyesi

Yayınevi: Alfa Yayınları
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 305
Ebat: 21 X 13,5
Barkod: 9786051066660
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Darwin Ve Evrim Teorisi

Hayvanların tarihsel gelişimini ele alan bu kitap bize Darwin'in düşüncesi hakkında bilgiler sunarken aynı zamanda insanlık tarihine de ışık tutmayı amaçlıyor.

Sinek, balina, cennet kuşu, uçan denizanası, fil, toprak solucanı, ornitorenk, orangutan sayfalarda birer birer belirerek büyük yaşam sirkinin kulisleri gözler önüne serilmekte. Tüm bu hayvanlar bize farkında olmadan evrim teorisini ve teorinin evrimini açıklıyorlar.

Yunusun bıyıkları, yarasanın özgeciliği, sivrisineğin bekâret kemeri, zürafanın boynunu uzatması, şempanzenin gülüşü, tavus kuşunun kabarması bizi belirsizliklerle dolu bilimsel bir polisiyenin muammasına sürüklerken aynı zamanda bilimin fantastik keşifleri üzerinde küçük bir ışık yakarak bilginin anahtarına götürüyor.

Marc Giraud'nun bu kitabı Charles Robert Darwin'in genetikçi, felsefeci ya da tarihçi yanını değil, daha çok bir hayvanbilimci, etolog, hatta çevreci yanını gösteriyor. Darwin'in çevresinde her zaman köpekler, atlar ve çocuklar vardı.

Onları tek tek özenle inceliyor aynı zamanda dostane ilişkiler kuruyordu. Hayvanlarda ve İnsanlarda Duyguların İfadesi'nde Darvvin "hastalanan genç şempanze ve orangutanlarda en az bizim çocuklarımızda olduğu kadar belirgin ve dokunaklı bitkinlik halini" saptar.

Darwin için insan evriminin doruk noktası onun zayıflara ve hayvanlara duyduğu empati yeteneğidir.

Basim Tarihi: 03.12.2012
Son Basim Tarihi: 03.12.2012
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Darwin C'est Tout Béte
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker: Ferah Perker
Sayfa Tasarımı: Mürüvet Durna
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: Fransızca
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah-Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.