-%35
Bugün 311 kisi bu ürünü görüntüledi

Kara Gemiler

3. Hamur
Kapak: Karton
55,25 ₺ 85,00 ₺

Saat 14:00'a kadar verilen siparişlerinizi aynı gün kargoya teslim ediyoruz

125 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 448
  • Basım Tarihi: Temmuz 2022
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Temmuz 2022

Bronz Çağı’nın son karanlık günlerinde bir kadın, dünyanın baştan yaratılmasını düşledi. Bu, onun büyülü hikâyesi.

Dünya sona eriyor. Muazzam şehirler bir bir depremlere, sellere, karada ve denizde yağmacılara teslim oluyor.
Martı, insanların savaşta ve şüphede başvurduğu bir kâhin. Düşmüş Truva’dan koparılmış bir kölenin kızı olan, yedi yaşında Ölüm Tanrıçası’nın sesi olarak seçilmiş bu genç kadının kaderinde krallara danışmanlık yapmak yazılı.
Sürgünde bir prensin yönetimindeki dokuz kara gemi ortaya çıktığında Martı hayatının en büyük kararını vermek zorunda kalıyor. Ya kaderindeki hayatı seçecek ya da çaresiz kaçışlarında annesinin halkına eşlik edip maceraların en tehlikelisine atılacak. Korsanlar Şehri’nin güçlü kalelerinden Biblos tapınaklarına, Mısır sarayının entrikalarından Vezüv Yanardağı’nın altındaki tekinsiz mağaralara uzanan yolculuklarında Prens Aeneas ancak Martı’nın rehberliğine güvenebilir. Ve prensi kaderine ulaştırmak için yeraltının kapılarını çalmaya ancak o cüret edebilir. 
 
Jo Graham’ın zarif ve karanlık romanı Kara Gemiler, Vergilius’un Aeneis destanından ilham alarak kâhin Martı’nın hikâyesini anlatıyor. Bir kölenin kızı olan Martı, cesareti, sıra dışı gücü ve yeteneğiyle Ölüm Tanrıçası’nın sesi olarak tehlikeli bir maceraya atılıyor ve yeni bir dünyanın kurulmasında yardımcı oluyor. Bilgeliğiyle, vatansız kalmış halkının yeni, güvenli bir liman bulmasına yardım eden,  Truva’nın kayıp prensi Aenas’a yol gösteren Martı’nın hikâyesi mistik ve tarihi bir okuma ziyafeti vaat ediyor. 

Puanınız