75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı

Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş'in Yazarından

Çevirmen: Püren Özgören
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 424
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051416779
Stok Durumu: Stokta Var
42,00₺ %35 İndirim 27,30₺

Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı; Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah’a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil’e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak... 
Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan’ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kâbil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor. 
Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

 

Basim Tarihi: 09.09.2013
Son Basim Tarihi: 06.09.2021
Kaçıncı Baskı: 34.Baskı
Orijinal Adi: And the Mountains Eechoed
Yayın Yönetmeni: Cem İleri
Yayına Hazırlayan: Başak Güntekin
Grafiker: Utku Lomlu
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.