75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Ufkun Öte Yanı

Ufkun Öte Yanı

Çevirmen: Pınar Savaş
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 158
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789753166270
Stok Durumu: Stokta Yok
5,56₺ %35 İndirim 3,61₺

Ufkun Öte Yanı

İnsanlar hayalleri ve tutkularıyla yaşar. Çoğumuz için ufkun öte yanı, en büyük hayalimizin gerçekleşeceği yerdir. Bunu iyi bilen Javier Marias bu duygularımızla öyle bir oynuyor ve üstelik bunu öyle bir hınzırca yapıyor ki, büyük macera romanlarını döne döne okumakla yetinip tarihsel eyleme kalkışma duygusunu bastıran günümüz bağımlı insanını rahat koltuğunda bir kere daha kıvrandırıyor. 

Ufkun Öte Yanı'nda, kutu içinde kutu misali roman içinde roman kurgulanmış, bilmece içinde de bilmece. Hem gözüpek bir anlatım töreni hem de yer yer çizgi roman havasıyla akıl ve sezgi uzun gemi yolculuklarında oyalanırken, tekrarın tekrarı dalgalar bize beklenmeyen bir son hazırlıyor. 

XIX. yüzyıl sonlarında büyük bir macera yaşanacaktır. Bir gemi dolusu bilimadamı ve edebiyatçı ile macera özentili aristokrat kadın, hiç ummadıkları bir şekilde Kaptan Kerrigan'ın figüranları durumuna düşüverirler. Antartika'ya (!) yol alan geminin dümeni, olağanüstü şaşırtıcı bir kurgunun idaresine geçmiştir. 

Javier Marias'ın bu romanı, "roman öldü" diyen George Steiner'e verilebilecek en iyi yanıt: Roman insanı kışkırtabiliyorsa, yarattığı ruhsal çalkantıyla, gizemli ifadelerin matadoru söze pelerinini giydirmeyi de hâlâ başarıyor demektir.

Basim Tarihi: 01.07.2000
Son Basim Tarihi: 01.07.2000
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Travesia del horizonte
Yayına Hazırlayan: Adnan Özer
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.