75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Troya Savaşı ve İlyada Destanı

Troya Savaşı ve İlyada Destanı

Yayınevi: Büyülü Fener
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 105
Ebat: 14 X 20
Barkod: 9789752520103
Stok Durumu: Stokta Var
11,00₺ %35 İndirim 7,15₺

Troya Savaşı ve İlyada Destanı

İlyada Destanı Çanakkale yöresinde, Hisarlık’taki çok eski, çok görkemli bir kent olan Troya’da yaşanmış büyük bir savaşın öyküsünü konu alır. İzmirli büyük ozan Homeros’un anlattığı on yıl süren bu savaşın yalnızca onuncu yılı. Öykünün öncesini ve sonrasını başka kaynaklardan, başka yazarların yazdıklarından, çeşitli söylencelerden ve efsanelerden öğreniyoruz. 

Troya’da yaşanan büyük aşkın,, kanlı savaşın ve acımasız kıyımın öyküleri, çağlar boyunca sayısız kitaba, oyuna ve günümüzde filmlere konu olmuştur. 

Bu kitaba İlyada Destanı’nda bulunmayan, Homeros’un anlattığı öykünün başı ve sonu da eklendi. Böylece, çeşitli anlatılarda parça parça yer alan Troya Efsanesi’nin tümü tek kitapta toplanmış oldu. 
Şair ve yazar Bilgin Adalı, binlerce yıl önce yaşanmış bu büyük serüveni, Troya Savaşı ve İlyada Destanı’nı, gençlerle çocuklar için şiir diliyle yeniden yazdı. Ama, İlyada’yı ve Troya savaşlarına ilişkin anlatılanların tamamını okumaya zaman bulamayan büyüklerin de bu kitabı büyük bir zevkle okuyacaklarına inanıyoruz.

Basim Tarihi: 02.06.2005
Son Basim Tarihi: 02.06.2005
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.