75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Tasavvuf, Velâyet ve Kâinatın Görünmez Yöneticileri

Tasavvuf, Velâyet ve Kâinatın Görünmez Yöneticileri

Tarihsel, Sosyolojik ve Eleştirel Bir Yaklaşım

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 448
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786254493065
Stok Durumu: Stokta Var
40,00₺ %35 İndirim 26,00₺

Tasavvuf, Velâyet ve Kâinatın Görünmez Yöneticileri

Bir zamanlar “Doğudan gelen ışık” uzun zamandır parlaklığını yitirmiş görünüyor. O ışığın yeniden parlaması şüphe yok ki dünyayı da tekrar aydınlatacaktır.

“Uzun zamanlardan bugüne İslam dünyasının yaşadığı, yenmeye çalıştığı sefalet ve perişanlığın sorumluluğunu sadece Batının sömürgeciliğiyle izah etmek artık yeterince ikna edici görünmüyor. Asıl sebep ona bu sömürü ortamını hazırlayan İslam dünyasının kendi iç zihniyet, toplumsal ve ekonomik problemleridir. Tasavvuf böyle bir ortamda yarattığı sanal, ütopik atmosferle Müslümanları emperyalizmin sömürüsüne boyun eğip iç dünyalarına kapanacak bir zebunluğun yolunu açmıştır.
Çekilen bu sefaletin izalesi konusunda tasavvufun önerisi yine içe dönmek olmuştur. Yüzyıllardan bu yana onca evliyanın, onca keşif ve kerametlerinin, ilhamlarının, rüyalarının bu sefaleti bertaraf etmeye yaramadığı açıkça ortadadır. İslam dünyasını içinde bocaladığı meskenetten ve geri kalmışlıktan kurtulma yolunun akıl ve gerçek bilimden geçtiğini, ancak böylece yeni bir dinamizm kazanabileceğini göstermek ve Müslümanları buna ikna etmek gerekmektedir.”
–Ahmet Yaşar Ocak

Basim Tarihi: 11.06.2021
Son Basim Tarihi: 11.06.2021
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Editör: Haşim Şahin
Grafiker: Adnan Elmasoğlu
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.