75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Tanpınar'ın Türküsü

Tanpınar'ın Türküsü

Tanpınar'dan Anadolu'nun Yazılmamış Romanlarına

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 290
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786055147563
Stok Durumu: Stokta Var
29,00₺ %35 İndirim 18,85₺

Tanpınar'ın Türküsü

“Boğaziçi kıyılarında yetişmiş bu eski aile çocuğunun, bu halk havalarını, Rumeli, Kozan ve Afşar türkülerini, Kastamonu ve Trabzon oyun havalarını, eski Bektaşi nefeslerini, Kadirî nefeslerini tıpkı bir Dede veya Hafız Post gibi beğenmesi, onları kendine mahsus bir eda ile söylemesi Mümtaz için yepyeni bir ufuk olmuştu. Kaç defa bu havaları söylerken onu bir aşiret kızı veya tatil günlerinde rengarenk kadifeden, atlastan elbiselerini, kuşaklarını, sırmalı papuçlarını giyerek kızlar gününe giden Kütahyalı bir genç gelin sanmıştı.”
A. Hamdi Tanpınar - Huzur

Beş Şehir, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Huzur gibi eserleriyle Türk edebiyatının mihenk taşı olan Ahmet Hamdi Tanpınar’ın üzerinde 
en az durulan yönlerinden biri, halk edebiyatı ve özellikle türkülere bakışıdır. Nurettin Albayrak, Tanpınar’ın Türküsü’nde bu alandaki boşluğu dolduruyor.

Albayrak, bu vesileyle yazarın Türk halk müziğiyle kurduğu ilişkinin izlerini hem yaşam öyküsünde hem de edebi serüveninde sürüyor. Tanpınar’ın türkülerle ilgili fikirlerini serimlerken, aynı zamanda edebi metinlerinde bahsi geçen türkülerin sözlerini ve notalarını da ilk kez bir arada kayıt altına alıyor.

Basim Tarihi: 29.08.2016
Son Basim Tarihi: 29.08.2016
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Grafiker: Faruk Baydar
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.