75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Osmanlı Klasik Çağında Hilafet ve  Saltanat

Osmanlı Klasik Çağında Hilafet ve Saltanat

Aktörler, Yazım ve İmaj

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 518
Ebat: 13,5 X 23
Barkod: 9786057838353
Stok Durumu: Stokta Var
59,00₺ %35 İndirim 38,35₺

Osmanlı Klasik Çağında Hilafet ve Saltanat

Hilafet, Osmanlı siyasi yaşamında nasıl bir rol oynuyordu? Siyasetin aktörleri, hilafetin çerçevesinde nasıl yol alıyordu? Saltanatın hilafetle birlikte anılmaya başlanması, ne türden kazanımlar sağladı?
“Osmanlı Klasik Çağ” serisinin dördüncüsü olan bu eser devlet idaresi, telakkisi, geleneği, siyaseti belirleyen aktörleri ve bu bağlamda oluşan imajları tartışıyor. Hilafet meselesinin Osmanlı tarihinin en popüler konuları arasında yer aldığı bilinmektedir. Feridun M. Emecen de hilafetin tarihî süreçteki mahiyetini “maddi bilgelerin” peşine düşerek tespite çalışıyor. Klasik anlamda bu siyasi meselenin farkına varılamayan tüm yönleri ortaya çıkarılıp tartışmalara yeni bir açılım getiriliyor. Emecen, Osmanlı siyasi zihniyetinin tarihî süreçler içinde kazandığı şekillenmenin bir farklılaşma mı, yoksa bir devamlılık mı olduğu sorusu çerçevesinde yaklaşıyor.
Feridun M. Emecen, Osmanlı Klasik Çağında Hilafet ve Saltanat’ta konuyla ilgili akla takılan pek çok soruyu cevaplamakla birlikte, cevap bekleyen birçok sorunun da altını çiziyor. Geleceğe, bir perspektif çiziyor.

 

Basim Tarihi: 04.02.2020
Son Basim Tarihi: 04.02.2020
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Editör: Eray Ak
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.