75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Napolyon'un Basuru

Napolyon'un Basuru

Ve Tarihi Değiştiren Diğer Ivır Zıvır Olaylar

Yazar: Phil Mason
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 260
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752899605
Stok Durumu: Stokta Var
19,00₺ %35 İndirim 12,35₺

Napolyon'un Basuru


"Bu kitap minik olayları yazar, büyük etkiler yaratan minik olayları. Bazıları dünyayı değiştirdi, kimileri bireylerin yaşamını, dünyaya katkılarını. Öyleleri var ki, işler birazcık farklı gelişseydi, dünya bambaşka bir yer olurdu." 

Tıpkı Napolyon'un basurundan dolayı artan ağrıları yüzünden, her zaman olduğu gibi atıyla savaş alanını denetleyememesi, açık emirler verememesi ve çatışmaların kararlaştırdığından beş saat sonra ancak başlayabilmesi gibi... Napolyon her zamanki Napolyon olsaydı, sonuç yine aynı mı olacaktı? 

Phil Mason'ın bu kitabıyla, okulda öğrendiğimiz tarihe alternatif, yeni ve eğlenceli bir tarihteki anlar koleksiyonuna sahip olabiliriz. 

"Adolf Hitler, aslında bir Schicklgruber olacakken, kaderin bir cilvesi ile Hitler soyadını aldı... Eğer hemşiresi Almanca bilseydi, biz de Einstein'ın ölmeden önceki sözlerini bilebilirdik... Elisha Gray ismini kimse bilmez oysa Graham Bell yerine telefonun mucidi olarak, bugün o tanınabilirdi... Eroin, 1897'de öksürük ilacı olarak patent almıştır, Aspirin'le kıyaslanmaması için epey zaman geçmesi gerekti... Atlantalı bir gazete muhabiri ayak bileğini kırıp işinden ayrılmak zorunda kalınca, evde zaman geçirmek için Rüzgâr Gibi Geçti'yi yazdı..." 

Belki de talihin tarih üzerindeki etkisi, bildiğimizden de fazladır?

Basim Tarihi: 26.12.2011
Son Basim Tarihi: 26.12.2011
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Napoleon's Haemorrhoids
Yayına Hazırlayan: Başak Güntekin
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.