75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Milena & Kafka'nın Kadını

Milena & Kafka'nın Kadını

Unutulmayan Kadınlar 8

Çevirmen: Sıdıka Orhon
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 248
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752892163
Stok Durumu: Stokta Yok
9,26₺ %35 İndirim 6,02₺

Milena & Kafka'nın Kadını

"Kafka ile Milena arasındaki aşk, 1920 yılında Meran'da başladı. Bu ilişkideki ihtirası ve trajik bir biçimde bastırılmasını, Kafka'nın elde kalan mektuplarından öğrenebiliyoruz. Mektuplarda bu yetenekli yazarın Milena hakkında yazdığı her kelime eşsiz. Milena, aynen Kafka'nın gördüğü gibi bir insandı, seven bir insan. Milena için sevgi, yaşanmaya değer, yegâne hayattı. Duygularının şiddeti onu ruhsal, bedensel ve zihinsel özverilerin en büyüğünü yapma yeteneğiyle donatmıştı; derinden hissedebilmekten çekinmiyor, bunu bir utanç vesilesi saymıyordu, Sevgi onun gözünde apaçık, doğal bir şeydi. Seven kişi olarak o, karşısındakinin duygularını tahmin etmek gibi ender rastlanan bir yeteneğe sahipti ve aradan günler de geçse, yaşanan duyguları ve insanı nerelere götürdüğünü rahatlıkla tanımlayabilirdi. 'Sevmeden insan hakkında hiçbir şey bilemezsin,' demişti bir gün bana."

Hem gazeteciliği ve çevirmenliği, hem yaşamı boyunca verdiği insanlık mücadelesi, hem de ünlü yazar Franz Kafka’nın sevgilisi olması dolayısıyla tarihte önemli bir yeri vardır Milena Jesenska’nın. 

Everest Yayınları’nın “Unutulmayan Kadınlar” dizisinde yer alan Milena: Kafka’nın Kadını, bu olağanüstü yaşama mercek tutuyor. Kitabın yazarının Milena’yla toplama kampında tanışmış olması, bu yaşamöyküsünün anlatımını bir kat daha heyecanlı ve etkileyici kılıyor.

Basim Tarihi: 03.03.2005
Son Basim Tarihi: 03.03.2005
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Milena: Kafkas Freundin
Yayına Hazırlayan: Tülin Er
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: Almanca
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.