75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Masalımsı Bir Gece

Masalımsı Bir Gece

Çevirmen: Ahmet Arpad
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 145
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051854144
Stok Durumu: Stokta Var
20,00₺ %35 İndirim 13,00₺

Masalımsı Bir Gece

“Dünya çapında bir şöhreti Zweig’dan başka hiç kimse daha alçakgönüllü ve zarifçe taşıyamazdı.”   THOMAS MANN


20. yüzyıl edebiyatının kuşkusuz en önemli isimlerinden biri olan Stefan Zweig, insanlık durumuna gösterdiği duyarlılık ve olaylara, kişilere karşı hümanist yaklaşımıyla tanınan bir aydındı. Zweig, derin karakter analizleri ve detaylı betimlemeleriyle çağının en önemli yazarları arasında yer almıştı.
Ahmet Arpad’ın derlediği öykülerden oluşan Masalımsı Bir Gece’de Zweig, bir kez daha insan ruhunun derinliklerine iniyor. Çocukluk ve gençlik hayallerinin, unutulmuş düşlerin saklandığı karanlıklara benzersiz üslubuyla ışık tutuyor. Etraflarındaki “yabancı, ateşli” dünyayla aralarında bir bağ kurabilmek için kabuklarından çıkmaya çabalayan tutkulu erkekler, kadınlar ve çocuklar bu öykülerin kahramanları.
“Ah, şu canlılığa bir girebilsem, başkalarının bu titreyen, gülen, soluk alan arzulayışlarına bir akabilsem, onların damarlarına dökülebilsem! Kargaşanın arasında küçücük ve adsız olarak yaşasam; şu dünyanın çamurunda görünmez bir hayvancık, on binlerce gürültüsü arasında arzuyla titreyen ışıltılı bir varlık olsam!”

“Çağımızın gerçek bir tanığı ve yaratıcısı.”  HERMANN HESSE

Basim Tarihi: 05.08.2019
Son Basim Tarihi: 05.08.2019
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.