75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Jane Eyre

Jane Eyre

Acılarla Güçlenen Savaşçı Bir Kadının Görkemli Hikayesi

Çevirmen: Türkan Çolak
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 631
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786053045151
Stok Durumu: Stokta Var
48,00₺ %35 İndirim 31,20₺

Jane Eyre

KAFESE KONDUĞUNDAN HABERİ BİLE YOKTU. EVLENMEYE RAZI OLDUĞU SEFİLİN DE KAFESLENMİŞ BİR ZAVALLI OLDUĞUNU, CANAVAR RUHLU BİR DELİYE KOPMAZ ZİNCİRLERLE BAĞLI BULUNDUĞUNU BİLMİYORDU!

19. yüzyıl İngilteresi’nde, katı bir tutuculuğun hâkim olduğu Victoria döneminde geçen Jane Eyre, ilk feminist romanlardan biri kabul edilir.
Yazarı Charlotte Brontë’nin öz yaşamından izler taşıyan roman, güçsüz ve kimsesiz bir kız çocuğunun yaşamın en zorlu koşullarından geçerek güçlü bir kadına dönüşmesinin öyküsüdür. Dönemine göre erkek-egemen toplumdaki kadının konumuna cesur bir bakış açısı getiren roman, tutkulu anlatımıyla da edebiyat tarihinde özel bir yer edinmiştir.
Henüz on yaşındayken öksüz kalan Jane Eyre, dayısının evinde yaşamaya başlar. Fakat yengesi onu yük olarak görür, şımarık kuzenleriyse ona hayatı iyice çekilmez kılar. Sonunda isyan ettiğindeyse yengesi onu yoksul kızların gittiği katı disipliniyle ünlü bir yatılı okula gönderir.
Okulda açlıkla, adaletsizlikle, hastalıkla geçen yılların ardından Jane, bu okulda öğretmen olmayı başarır. Fakat sıkışıp kaldığı bu okulun sınırları dışındaki hayatı merak etmektedir.
Bir gün bir gazeteye iş ilanı verir. Olumlu cevap alır ve Edward Rochester’ın malikânesinde mürebbiyelik yapmaya başlar.
Bu gizemli ev sahibine âşık olan Jane’i, hayal etmesi güç zorluklar ve acılar beklemektedir.

Basim Tarihi: 01.11.2019
Son Basim Tarihi: 01.11.2019
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Jane Eyre
Editör: Yeliz Üslü
Sayfa Tasarımı: Merve Ece Aras
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.